راهبرد ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشورهای همسایه را دنبال می کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به علاقمندی این سازمان به توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه گفت: ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشورهای همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصاد ملی و منطقه داشته باشد.

حسین گروسی در دیدار با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان افزود: راه اندازی منطقه آزاد مشترک با کشور آذربایجان و مرز نخجوان با بهره گیری از ظرفیت های تجاری و اقتصادی طرفین از جمله موضوعاتی است که پیگیر آن هستیم.

گروسی با اشاره به احداث خط آهن تبریز به گارس ترکیه از طریق منطقه آزاد ماکو گفت: مطالعات طراحی مسیر اتصال ریلی تبریز به کارس ترکیه از مسیر این منطقه انجام شده که با احداث آن، توسعه تجارت مرزی با استفاده از مسیر ریلی انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت سفر اتباع خارجی به منطقه آزاد ماکوکه رونق اقتصادی را در بر خواهد داشت اضافه کرد: ساماندهی اقامت اتباع خارجی با اجرای طرح چنج ویزا در این منطقه حائز اهمیت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بر ضرورت راه اندازی دفتر وزارت خارجه در منطقه آزاد ماکو به منظور تسهیل در خدمات رسانی به اتباع خارجی مقیم منطقه تاکید کرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز در این جلسه منطقه آزاد ماکو را به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ظرفیت های بی نظیر برای توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه عنوان کرد و گفت:‌ تعامل وهم افزایی اقتصادی کشور ایران با کشورهای همسایه از طریق منطقه آزاد ماکو می تواند دیپلماسی اقتصادی موفقی را رقم بزند.

سید احمد حسینی افزود: از طریق این منطقه دسترسی به بازارهای خارجی برای کسب‌وکارهای ملی تسهیل یافته و جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را سهولت می بخشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11523

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: