توسعه بندرکاسپین موجب رونق تولید و اشتغالزایی برای جوانان می‌شود

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین، توسعه بندرکاسپین را همراه با رونق تولید و اشتغالزایی برای کشور برشمرد و گفت: با هدف بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده استان گیلان تاکنون توانسته‌ایم برای ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کنیم.

 کسری احسانی  با اشاره به اهمیت حمل‌ونقل در رشد اقتصادی اظهار کرد: حمل‌ونقل به دلیل اهمیت بسیار زیاد در اقتصاد دنیا، نیازمند برنامه‌ریزی، توجه جدی و سرمایه‌گذاری کلان است تا بتوان به شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی دست یافت.

احسانی با بیان اینکه تامین و توسعه تجهیزات بندری در مجتمع بندری کاسپین در دستور کار شرکت سرمایه‌گذار بخش خصوص قرار دارد، گفت: با پیگیری‌های انجام شده تجهیزات جدید در حال اضافه شدن به مجموعه ماشین آلات بندری این شرکت است که باعث رونق عملیات تخلیه و بارگیری و توسعه تجارت در این بندر استراتژیک می‌شود.

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین با بیان اینکه سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در بندر کاسپین صورت گرفته است، افزود: به طور حتم دولت به تنهایی امکان چنین سرمایه‌گذاری را نداشته و ندارد، بنابراین در این مسیر با توجه به ظرفیت قانونی اصل ۴۴ قانونی اساسی از توان مالی و مشارکت بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری استفاده شده و ضرورت دارد در ادامه راه نیز گام‌های بلندتری برداشته شود.

احسانی توسعه بندر کاسپین را همراه با رونق تولید و اشتغالزایی برای کشور دانست و بیان کرد: با هدف بکارگیری جوانان نخبه و تحصیلکرده استان گیلان تاکنون توانسته‌ایم برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کنیم که با افزایش حجم سرمایه‌گذاری و توسعه این بندر توسط بخش خصوصی، قابلیت افزایش به ۲۵۰ نفر را نیز دارا است.

وی با اشاره به اینکه بندر کاسپین از رونق مناسب و رو به رشد برخوردار است، گفت: این موضوع به این دلیل است که میدان‌داری را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم و همین مسئله موجب شده تا توان منطقه آزاد انزلی در حوزه بندری و دریایی ارتقاء پیدا کند.

مدیر بخش خصوصی در مجتمع بندری کاسپین با بیان اینکه اعتماد به بخش خصوصی منافع بسیاری را برای کشور به همراه داشته و فعالیت‌های صورت گرفته قابل تقدیر است، تصریح کرد: ما با تحریم در همه بخش‌ها از جمله حوزه دریایی و بندری مواجه هستیم و به طور حتم نگاه ویژه به تأمین تجهیزات بندری با توجه و تکیه بر توان داخلی، موجب رونق اقتصاد ایران خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11680

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: