۱۹۰ هزار متر مکعب از حاشیه بلوار ساحلی انزلی لایروبی شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از پایان لایروبی ۱۹۰ هزار متر مکعب از حاشیه بلوار ساحلی انزلی خبر داد و گفت: در این راستا در مجموع بیش از هزار و ۳۰ متر از حاشیه این بلوار ساحلی به عمق ۲.۵ تا ۳ متر لایروبی شد.

حسین یونسی  اظهار کرد : پروژه لایروبی حاشیه بلوار ساحلی انزلی از بهمن سال ۱۴۰۱ در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی آغاز شد و پس از گذشت ۶ ماه ۱۹۰ هزار مترمکعب به طول هزار و ۳۰ متر و عرض نزدیک به ۱۰۰ متر لایروبی شد.

وی مدت زمان کار شده برای لایروبی این مسیر را ۲ هزار ساعت‌کار اعلام کرد و افزود: در این طرح ما ۶۴ هزار متر مربع از قسمت های کناره های بلوار ساحلی که بطور کامل خشک و بیرون از آب بود را نیز لایروبی کرد.

به گفته یونسی، اقدام کنونی این محدوده را تا چندین سال آینده از لایروبی مجدد بی‌نیاز می کند اما در کنار آن باید آبخیزداری انجام شده و حقابه تالاب پرداخت شود درغیر اینصورت با ورود رسوبات تالابی، فاضلاب‌ها و پساب های خانگی پس از ۶ ماه تا یکسال محل لایروبی شده به وضعیت سابق برمی‌گردد.

مجتمع بندری انزلی با سابقه ۳۰۰ ساله در عرصه حمل و نقل دریایی همواره منطقه مورد توجه بازرگانان و تجار کشور بوده است و امروز با ۱۷ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری ۱۰ میلیون تنی کالا در سال بزرگترین و مجهزترین مجتمع بندری ایرانی حاشیه دریای خزر محسوب می شود.

این مجتمع بندری یکی از پرسابقه‌ترین بنادر ایران و از مهمترین و بزرگترین بنادر شمال کشور محسوب می شود که با قرار گرفتن در گذر تجاری بین‌المللی از جمله شاهراه ترانزیتی بین المللی شمال – جنوب و تراسیکا و غیره از دیرباز عهده دار نقش برجسته در صنعت حمل و نقل دریایی با کشورهای حاشیه دریای خزر و اروپایی بوده است.

بندر چند منظوره آستارا نیز با ۶۰ هکتار وسعت نخستین بندر بخش خصوصی کشور و نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و حمل و نقل کالا بین آسیا، آفریقا و اروپا برای تخلیه و بارگیری کشتی های ۲ هزار و ۵۰۰ تنی طراحی شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11950

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: