نشست‌ دبیرکل و اعضای مجمع کارآفرینان ایران با حجت الله عبدالملکی

در ادامه سلسه نشست‌های سرمایه‌گذاری، دبیرکل و اعضای مجمع کارآفرینان ایران در نشستی با حضور حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کردند.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی در این نشست که با هدف حمایت از کارآفرینان بومی و ایجاد فرصت همفکری، تعامل و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد با اشاره به بند ۱۱ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: مقام معظم رهبری (مدظله) با ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج تاکید دارند.
عبدالملکی در ادامه به تشریح عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از ابتدا تاکنون پرداخت و گفت: در این سالها حدود ۱۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام شده و برای حدود ۷۰۰ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.
وی به شعار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران بهشت سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: ۷۰۰ بسته سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به ارزش ۴۳۰ هزار میلیارد تومان با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد. این بسته‌ها که با هماهنگی و همکاری مدیران عامل سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تحت نظارت دبیرخانه شورایعالی طراحی شده، مسیر جدیدی به سوی سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های متنوع و مختلف فراهم آورده تا روند انجام سرمایه‌گذاری و بهبود فضای کسب و کار در این مناطق بیش از پیش تسهیل شود.

 ارائه تسهیلات ویژه به تولیدکنندگان و پیشران های اقتصادی در مناطق آزاد

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران هم در این نشست گفت: در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، شعار سرمایه گذاری باید برحسب تولید باشد و از مزیت‌های صادراتی مناطق آزاد برای صادرات کالاهای تولیدی در این مناطق استفاده کنیم.
حمیدرضا غزنوی افزود: لازم است برای پیشران‌های اقتصادی و شرکت‌های مولد تسهیلات و شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شود.
غزنوی ادامه داد: ما به عنوان اعضای مجمع کارآفرینان ایران تلاش می‌کنیم در همه ابعاد شرایطی را فراهم کنیم تا با کمک فناوری منابع اولیه بخش عظیمی از اقتصاد دنیا را تسخیر کنیم.
در این نشست هر یک از اعضای مجمع کارآفرینان ایران، نظرات و پیشنهادات خود را جهت همکاری و تعامل هرچه بهتر با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارائه دادند.
در پایان این نشست هم تفاهم نامه همکاری مشترک بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و مجمع کارآفرینان ایران به امضا رسید.
این تفاهم نامه با هدف حمایت از کارآفرینان و صنعتگران کشور در ۸ ماده تنظیم و توسط حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران امضا شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11542

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: