رحیم سرهنگی:

منفعت و مشارکت عمومی پیش نیاز اجرای برنامه‌های سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بهره گیری و تعامل با متخصصان و سرمایه گذاران را عاملی در توسعه سرمایه گذاری های جزیره عنوان کرد.

 رحیم سرهنگی در نشست هم اندیشی با سرمایه گذاران و کارآفرینان کیش با بیان این که تاریخچه و گذشته کیش در ابعاد گوناگون در برنامه‌ریزی سازمان نقش بسزایی ایفا می کند گفت: بهره گیری از ظرفیت متخصصان حوزه سرمایه گذاری موجب رشد و توسعه همه جانبه جزیره کیش می شود.

سرهنگی با اشاره به اینکه حکمرانی یکی از وظایف سازمان به شمار می رود، در نظر گرفتن منفعت و مشارکت عمومی را پیش نیاز اجرای برنامه های سازمان عنوان کرد.

وی، توسعه گردشگری را عامل مهمی در پایداری اقتصاد جزیره برشمرد و گفت: با توجه به موقعیت کیش در منطقه، می توان نسبت به ایجاد هاب مالی در آینده اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: جزیره کیش ظرفیت مناسبی برای بخشی از صنعت «های تک» به شمار می رود.

سرهنگی به زیرساخت‌های موجود در جزیره اشاره کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت افراد متخصص در حوزه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده کرد.

وی تاکید کرد: ترغیب سرمایه گذاران به انجام و یا ادامه سرمایه گذاری در جزیره کیش و تسهیل کسب و کارها و بهره گیری از منابع موجود، عاملی برای ایجاد درآمد پایدار سازمان به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به درخواست دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مبنی بر مشخص کردن فرصت های سرمایه گذاری هر منطقه با توجه به طرح جامع ارائه شده افزود: فرصت‌های سرمایه گذاری جزیره کیش به زبان های فارسی، لاتین، چینی و عربی تنظیم شده است که در ۸ نمایشگاه منطقه ای به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت.

سرهنگی همچنین بر ترویج فرهنگ مشارکت تاکید کرد و گفت: با تحقق این امر در کنار هم اندیشی و ایجاد انجمن ها می توان راه کارهای مناسبی در حوزه های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری ارائه و برنامه های قابل قبولی در راستای توسعه اقتصاد جزیره تدوین کرد.

وی به نقش موثر رسانه ها و نمادهای جزیره کیش در جذب سرمایه گذاران اشاره کرد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ترغیب طبقه خلاق برای حضور در کیش همزمان با توسعه صنعت «آی سی تی» و مالی، ارتقا حوزه آموزشی و زیرساخت‌های جزیره عوامل مهمی برای رشد و پیشرفت منطقه با حضور سرمایه گذاران خواهد بود.

همچنین مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران از جمله افزایش پروازها، توسعه صنعت گردشگری کیش، مشارکت‌های مردمی، رسیدگی به مسائل درون سازمانی، استفاده از نیروهای قدیمی و با تجربه، ارتقا روابط بین‌المللی و توسعه و احیای تجارت جهانی، اصلاح زیر ساخت های سرمایه گذاری، حمل و نقل موارد مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است، این نشست با حضور سعید پورزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان، میثم سام بند مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، امیر ترکاشوند سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل و جمعی از اعضای انجمن سرمایه گذاران و کارافرینان کیش برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11167

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: