احسان خاندوزی وزير اقتصاد:

لزوم حذف بروکراسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

وزیرامور اقتصادی و دارایی در اختتامیه نمایشگاه معرفی بسته ها و توانمندی های اقتصادی مناطق آزاد و ویژه خواستار حذف بروکراسی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد.

 سید احسان خاندوزی در این مراسم از پیشنهاد شهردار مشهد مبنی بر مرکز ارایه خدمات سرمایه گذاری مستقر در این شهر به عنوان نقطه کانونی استقبال کرد.
خاندوزی در خصوص اصلاح ساختاری مناطق آزاد بر حذف بروکراسی در  مناطق تاکید کرد و گفت: باید فرآیندهای اداری و روند کسب موافقت ها در مناطق آزاد تسهیل شود.
وی همچنین افزود: لازم است مدیران مناطق آزاد از قید و بندهای مدیران مراکز  رهایی یابند تا پروژه ها ماه ها و سالها به تعویق نیافتد.
سخنگوی اقتصادی دولت در این خصوص خاطر نشان کرد: علی رغم داشتن قانون و مصوبه هیات وزیران هنوز هم مناطق آزاد در حوزه اجرا با مشکل مواجه هستند. لذا باید در برنامه هفتم توسعه زنجیر را از قیود مناطق باز کنند.
خاندوزی افزود: امروز سامانه های اطلاعات اقتصادی مناطق آزاد به سامانه های ملی متصل شده لذا دیگر ضعف نظارت که منجر به کج‌کاری شود وجود ندارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: این اقدامات می تواند به توسعه محلی و اجتماعی با رویکرد متناسب با ارزش های اجتماعی ایرانی در قالب یک بسته نسبت به کارنامه دولت های گذشته به حساب بیاید.

امضای ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در چهار روز / رشد دوبرابری سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز در این مراسم  گفت: درحال حاضر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال نزدیک شدن به نقش خویش بر اساس نظریه اقتصاد مقاومتی هستند.

حجت الله عبدالملکی افزود: امروز در طول عملکرد دولت سیزدهم، دیگر نقدی نسبت به کج کارکردی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نداریم. در این دوره سرعت سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رشد طرح های عمرانی دو برابر شده است .

عبدالملکی در ادامه خاطر نشان ساخت: آورده اصلی ما در دومین نمایشگاه بسته ها و توانمندی های اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه بوده است که نسبت به نمایشگاه قبلی در تهران چهار برابر و بسته ها نیز دو برابرشده است .

وی تصریح کرد: بدنبال اطلاع رسانی های بیشتر، تمایل سرمایه گذاران برای بسته ها افزایش پیدا می کند. علاوه براین در کنار جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، این مناطق طی شرکت در نمایشگاه ها بخاطر حضور در کنار یکدیگر اقدام به کار شبکه ای می نمایند و این هماهنگی روز به روز بیشتر می شود .

مشاور رئیس جمهور ضمن ابراز خرسندی از حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در این مراسم تاکید کرد: دکتر خاندوزی قبل از سمت وزارت اقتصادی سال ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پژوهش و مطالعات زیادی را در حوزه مناطق آزاد در کارنامه خود داشته است و درحال حاضر نیز متولی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است و طی مدت وزارت به رفع مسائل و مشکلات مناطق اهتمام جدی داشته است .

استاندار مشهد در اختتامیه دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های مناطق آزادو ویژه اقتصادی عنوان کرد:

مشهد متولی نمایشگاه های داخلی و خارجی 

شهردار مشهد گفت: مشهد می تواند متولی برگزاری نمایشگاه های خارجی ایران در قاهره، ریاض، بیروت و سایر نمایشگاه های خارجی باشد.

محمدرضا قلندر شریف افزود: تصمیم داریم در جهت فرصتهای استانی درگاه واحدی برای سرمایه گذاری ایجاد کنیم تا حوزه های مختلف دولتی با حضور در کنار هم با سرمایه گذاران ارتباط برقرار کرده و سرمایه آنها را جذب کنند.

قلندر شریف گفت: این گونه نمایشگاه ها فرصت مناسبی است برای ارزیابی توانمندی هایی که می تواند در حوزه های مختلف باعث رونق اقتصادی شود.

در پایان این مراسم برترین های نمایشگاه نیز معرفی شدند؛ غرفه برتر در بخش سرمایه گذاری درمیان مناطق آزاد، منطقه آزاد کیش و در میان مناطق ویژه اقتصادی نیز منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انتخاب شدند.

در بخش غرفه های برتر حوزه رسانه نیز درمیان مناطق آزاد هفتگانه؛ منطقه آزاد انزلی، درمیان مناطق ویژه اقتصادی، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و درمیان مناطق آزاد جدید هم منطقه آزاد اینچه برون انتخاب و هدایای خود را از دست وزیر اقتصاد و دیگر میهمانان حاضر دریافت کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11421

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: