مشاور رییس جمهور:

اولویت دولت سیزدهم تامین نیازهای اساسی مردم است/ ضرورت حل مشکل آب قشم

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تامین نیازهای اساسی مردم را از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم برشمرد و گفت: حل مشکل آب به عنوان یکی از نیازهای اساسی مردم روی میز قرار دارد.

 حجت الله عبدالملکی در نشست هم اندیشی رفع موانع تامین و توزیع آب شرب در جزیره قشم، گفت: سرعت حل مسئله تنش آبی در دولت سیزدهم افزایش یافته و طبق آمارها میزان تولید آب در دوسال نخست دولت سیزدهم در جزیره قشم دو برابر شده است.
عبدالملکی ادامه داد: نباید فراموش کرد عقب افتادگی های جدی در موضوع آب وجود دارد و میزان تولید کنونی کفاف جزیره را نمی دهد، با این وجود مدیرعامل منطقه آزاد قشم را دغدغه مندترین فرد کشور در حوزه تامین آب جزیره می دانم که در تمام جلسات با مقامات رده بالای دولت پیگیر حل این موضوع می باشد.
به گفته وی، در حل مسئله آب نیاز است حدود اختیارات وظایف دستگاه های اجرایی در حوزه حکمرانی و عملیاتی مشخص شود تا بر همین مبنا بتوان برنامه ای کارآمد برای حل مشکل آب تدوین کرد.
مشاور رییس جمهور تصریح کرد: خرید تضمینی آب از واحدهای بخش خصوصی که تولیدکننده آب هستند یکی از راهکارهای برون رفت از این وضعیت می باشد و از طریق وزیر نیرو این مسئله را پیگیری خواهیم کرد تا اختلاف قیمت بین آبفای استان و تولیدکننده آب را حل کنیم.
عبدالملکی یادآور شد: همزمان چندواحد آب شیرینکن در حال احداث است که با وارد مدار شدن آنها بخشی از مشکلات منطقه حل خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئله تامین آب در قشم جدی است ولی لاینحل نیست و با هماهنگی های بیشتر بین وزارت نیرو، آبفای استان هرمزگان و سازمان منطقه آزاد این مشکلات حل خواهد شد.
بنابراین گزارش، نشست هم اندیشی رفع موانع تامین و توزیع آب شرب در جزیره قشم، با حضور حجت الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، عادل پیغامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم، محمد محمدحسینی تختی فرماندار قشم، عبدالحمید حمزه پور، مدیرعامل آبفای هرمزگان و جمعی از دهیاران و بخشداران جزیره در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11533

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: