آمادگی منطقه آزاد ماکو برای مردمی سازی اقتصاد و توسعه تعاونی ها

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از آمادگی این سازمان برای مردمی سازی اقتصاد با توسعه تعاونی با مشارکت مردمی خبرداد.

حسین گروسی در جلسه شورای معاونین و مدیران منطقه آزاد ماکو که با حضور مهدی حسین زاده معاونت فرهنگی،‌ اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، گفت: ما از تجربیات موفق دیگر مناطق در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری استفاده می کنیم.

گروسی با بیان اینکه آینده ماکو بسیار روشن است افزود: تا کنون منطقه آزاد ماکو شاید در سطح ملی مطرح نبوده و بخاطر وسعت زیاد آن مورد انتقاد قرار می گرفت ولی بدون شک این منطقه با دارا بودن نیروی انسانی کافی و ماهر می تواند اتفاقات بسیار خوبی را رقم بزند.

 نیروی انسانی بالاترین سرمایه منطقه آزاد ماکو است

وی با بیان اینکه نیروی انسانی منطقه آزاد ماکو ظرفیتی برای توسعه این منطقه است گفت: طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی در این منطقه به دلیل ازدیاد جمعیت و تعدد قومیت و مذاهب از حساسیت های بسیار بالایی برخوردار است و مسئولین و همکاران سازمان برای اجرای برنامه های فرهنگی شبانه روزی و جهادی تلاش می کنند.

 منطقه آزاد ماکو را به عنوان هاب گردشگری معرفی کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این منطقه به دلیل پتانسیل بالای گردشگری و قرار گرفتن در مرز کشورهای آذربایجان و ترکیه می تواند به عنوان هاب گردشگری مطرح باشد.

گروسی همجواری ارس و ماکو را از دیگر مزیت های منحصربفرد مناطق آزاد شمال غرب کشور عنوان کرد و افزود: همسایگی این مناطق با ارمنستان، آذربایجان و ترکیه می توان گردشگری ترکیبی خوبی را شکل دهد.

 دوگانگی مدیریت در منطقه آزاد، خدمت رسانی را مختل می کند

وی، از مجموعه تفریحی سد ارس به عنوان ظرفیتی بی بدیل برای جذب سرمایه گذار یاد کرد و اظهار داشت: دوگانگی مدیریت معضلی است که با اجرای کامل قانون مناطق آزاد که مورد تاکید رئیس جمهور نیز می باشد رفع می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: برای کار فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، احترام به قانون ضروری است و با وجود دوگانگی مدیریتی، نمی توان نتایج خوبی را گرفت.

گروسی افزود: آمادگی داریم که در مردمی سازی اقتصاد مردم منطقه را نیز سهیم کنیم تا ماندگاری در این مرز نیز بالا می رود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11033

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: