آغاز عملیات اجرایی یک طرح بزرگ صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از آغاز عملیات اجرایی پروژه ورق فولادسازی در سایت توسعه‌ی این منطقه‌ی عظیم اقتصادی خبر داد.

 «کامران داستانی» در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه ورق فولادسازی مجتمع پایسته فولاد مالک اشتر که در سایت توسعه‌ی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و با حضور مقامات ارشد استانی برگزار شد، فرارسیدن روز خلیج فارس و هفته‌ی کار و کارگر را تبریک گفت و افزود: خدا را شاکرم که این توفیق نصیب بنده شد تا پس از تلاش‌های شبانه‌روزی و پیگیری‌های متعدد همکارانم در منطقه ویژه‌ی اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس شاهد به ثمر نشستن زحمات این عزیزان در رونق گرفتن سایت توسعه باشیم و امروز عملیات اجرایی یکی دیگر از این طرح‌ها به یاری خداوند آغاز خواهد شد.

داستانی بیان داشت: در ماه‌های اخیر خوشبختانه شاهد سرعت گرفتن فرآیند کار و تلاش در سایت توسعه‌ی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس بوده‌ایم و در شرایط فعلی ۱۲ شرکت با درصد پیشرفت‌های متفاوت در حال اجرای پروژه‌ها هستند‌.

وی، از تعریف شدن بیش از هزار میلیارد تومان پروژه در این منطقه عظیم صنعتی خبر داد و گفت: این حجم از عملیات به پشتوانه‌ی حمایت‌های استانداری هرمزگان و مدیران سازمان ایمیدرو سرعت گرفته است و به‌زودی شاهد تحولات چشمگیری خواهیم بود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ادامه مجموع سرمایه‌گذاری محقق شده در سایت توسعه‌ی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را ۹۵۱.۵ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: این پروژه‌ها اشتغال‌زایی ۲۷۹۱ نفری را در پی خواهند داشت.

داستانی خاطرنشان کرد: پروژه تولید ورق فولاد مجتمع پایسته فولاد مالک اشتر نیز با ظرفیت تولید ۱.۳ میلیون تن ورق فولادی و اشتغال‌زایی ۲۵۵ نفر در مساحتی به وسعت ۱۰۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری ۱۴۵ میلیون دلار فعالیت اجرایی خود را در سایت توسعه آغاز کرده است و امیدواریم این طرح بتواند در تکمیل زنجیره‌ی فولادی و تحقق چشم‌انداز منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس نقش پررنگی را ایفا کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10457

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: