۴ میلیون گردشگر از ابتدای سال به جزیره قشم سفر کردند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، از افزایش ۴ برابری آمار سفر گردشگران خارجی و همچنین رشد ۶۰ درصدی گردشگران داخلی در جزیره قشم خبر داد.

افشار فتح الهی در نشست معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه تهران در مرکز رشد قشم، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه بیش از چهار میلیون نفر گردشگر به جزیره قشم سفر کردند که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد دارد.
فتح الهی ادامه داد: همچنین آخرین آمار نشان می دهد که میزان ورود گردشگران خارجی از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از چهار برابر شده است.
وی تصریح کرد: جزیره قشم بواسطه حضور در تنگه استراتژیک هرمز و دارا بودن ظرفیت های بی نظیر گردشگری و اقتصادی بویژه در حوزه نفت و انرژی، دارای اهمیت بالایی برای توسعه روابط تجاری کشور و اقتصاد ملی است.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ظرفیت ها و بسترهای مناسبت برای توسعه صنعت گردشگری در جزیره قشم وجود دارد و همراهی جامعه محلی در این زمینه می تواند به پیشرفت سریع این حوزه کمک شایانی کند.
فتح الهی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی جزیره، خاطرنشان کرد: در حوزه های اقتصادی علاوه بر وجود منابع طبیعی انرژی، بواسطه نزدیک بودن به آب های بین المللی و تردد سالانه هزاران کشتی بین المللی از آبراهه تنگه هرمز، ظرفیت خوبی در حوزه بانکرینگ وجود دارد که امیدواریم در آینده نزدیک امکان استفاده از این توانمندی فراهم شود.
وی افزود: بهره برداری از ظرفیت سواحل حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و صنایع دریامحور، یکی از بندهای مورد توجه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که برای بهره گرفتن از آن نیازمند دانش روز هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: آغاز به کار پردیس بین الملل خلیج فارس در جزیره قشم می تواند با تولید دانش به رفع مشکلات موجود، پیشرفت و توسعه متوازن این منطقه کمک کند.
فتح الهی با بیان اینکه استفاده از توان شرکت های دانش بنیان می تواند به رونق اقتصاد ملی کمک کند، گفت: با فعالیت هدفمند مجموعه های دانش بنیان و حضور پرقدرت دانشگاه های مطرح کشور، قشم می تواند به قطب تولید و صادرات دانش در منطقه تبدیل شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و دانشگاه تهران در زمانی کوتاه، امضا و به مرحله اجرا رسید و از این نظر می تواند الگوی خوبی برای همکاری با سایر دانشگاه ها باشد.
غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز در این جلسه گفت: حضور و فعالیت دانشگاه های تراز اول کشور در قشم ظرفیت خوبی برای حرکت به سمت توسعه همه جانبه و آسیب شناسی و رفع چالش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جزیره قشم است.
همچنین احمد نوحه گر، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: با اراده جدی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم، مراحل جذب دانشجو و راه اندازی پردیس بین الملل خلیج فارس قشم با سرعت بسیار خوبی طی شده و در ترم تحصیلی جاری، این دانشگاه فعالیت خود را آغاز می کند.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته رشته های تحصیلی پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم با نگاه محوری به مزیت های اجتماعی، گردشگری، اقتصادی و نیازهای منطقه برای حرکت پیشران های توسعه و پاسخگویی به چالش های موجود، به جذب دانشجو خواهند پرداخت.
گفتنی است، در این مراسم حکم ریاست نخستین رییس پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم به فضل الله باقرزاده اعطا شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9873

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: