مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار؛

وضع قوانین در چابهار متفاوت از سایر مناطق باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سیاست‌های انقباضی که برای دیگر مناطق تعریف می‌شود را نباید برای منطقه آزاد چابهار هم لحاظ کرد، وظیفه منطقه آزاد چابهار محرومیت‌زدایی است و قوانین در این منطقه باید بومی‌تر شوند.

امیر مقدم در نشست مشترک با «حسینعلی شهریاری» رئیس کمیسیون بهداشت و نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: منطقه آزاد چابهار این ظرفیت و توانایی را دارد به مرکز پزشکی، بهداشتی و آموزشی تبدیل شود.

مقدم گفت: امروز اگر طرح جامع مستقل حل شود، شلختگی‌ها و زمین خواری‌ها به حداقل می‌رسد و سیستم روی مدار قرار می‌گیرد، خوشبختانه با پیگیری های انجام شده به زودی طرح جامع مصوب خواهد شد با فولاد مکران شریک تجاری هستیم و امروز سهام به ۶/۲ درصد رسیده است تا بتوانیم سهام داریِ خودمان را حفظ کنیم.

وی افزود: ماه گذشته ۵۸ درصد از مطالبات قطعی شده پیمانکاران تسویه شده است و انها حس امنیت دریافت کرده‌اند، با جدیت پروژه آبرسانی در روستای تیس پیگیری شد و امروز ۱۰۰ درصد این پروژه انجام شده و آماده بهره‌برداری است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه سازمان برای توسعه دانشگاه آمادگی دارد، تصریح کرد: به راحتی می‌توانیم با استفاده از قوانین منطقه، ظرفیت‌ها و از امکاناتی که قانون‌گذار داده است، پردیس‌های بین‌المللی خود را شکل دهیم و بتوانیم از ضعف‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان کشورهای همسایه وجود دارد، زمینه اقتصاد آموزشی جدیدی را فراهم کنیم.

مقدم گفت: رویکر ما در حوزه دانشگاهی باید عوض شود و باید به مرکز رشد و حوزه دانشگاهی بها دهیم.

وی اظهار کرد: اعلام امادگی کردیم که در منطقه آزاد چابهار مرکز تحقیقات بیماری‌های گرمسیری شکل بگیرد و به این موضوع کمک خواهیم کرد، از طرفی بسیار علاقه داریم که اینجا به یک هاب دارویی تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: این استطاعتی که مناطق آزاد دارند هنوز ناشناخته است و چابهار می‌تواند قطب جراحی در سرزمین اصلی باشد.

مقدم گفت: سیاست های انقباضی که برای دیگر مناطق می‌گذاریم نباید برای چابهار هم این سیاست‌ها را پیش گرفت، نسخه وضع قوانین اگر به لحاظ نقدینگی کشور به مناطق آزاد رسید، چابهار به نشانه اینکه وظیفه‌اش محرومیت زدایی است و بودجه‌ای برایش وجود ندارد نباید مانند دیگر مناطق آزاد باشد بلکه این قوانین باید بومی‌تر شود.

وی افزود: منطقه آزاد چابهار این ظرفیت و توانایی را دارد به مرکز پزشکی، بهداشتی و آموزشی تبدیل شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9841

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: