توسعه مشترک صنعت گردشگری در قشم و اربیل

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: باهدف توسعه مشترک صنعت گردشگری در قشم و اربیل، تفاهم نامه همکاری مشترک قشم با شرکت گلای باریزان منعقد شد.

ابراهیم رستم گورانی با اشاره به فرصت های ایجاد شده برای آشنایی با شرکت های خصوصی فعال در صنعت گردشگری کشور عراق، در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری سلیمانیه گفت: انعقاد تفاهم نامه با شرکت گلای باریزان که به دلیل فعالیت مشترک در ایران و عراق می تواند به معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور کمک کند، در همین راستا صورت گرفته است.

به گفته رستم گورانی، بر اساس این تفاهم نامه، مستندها و فیلم هایی از جاذبه های گردشگری قشم و اربیل ساخته و برای کمک به جذب مخاطبان در دو کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا ضمن آشنا شدن مردم ایران و عراق با این ظرفیت ها، به افزایش تبادل گردشگر بین دو منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: ارائه مشاوره در طراحی و اجرای اِلمان های شهری با محوریت جاذبه های گردشگری، طراحی بسته های جشنواره ای به صورت منطقه ای، برپایی تورها و فم تورهای گردشگری از دیگر موضوعات مورد نظر در این تفاهم نامه است.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: در این تفاهم نامه مناطق آزاد چابهار و اروند نیز مشارکت دارند.

رستم گورانی در پایان یادآور شد: باتوجه به نزدیکی فرهنگی جوامع در کشورهای خاورمیانه، حضور در این نمایشگاه فرصتی مناسب برای توسعه روابط بین این مناطق خواهد بود.

گفتنی است، نمایشگاه بین المللی سلیمانیه کشور عراق از ۲۶ تا ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲ با حضور مناطق آزاد ایران برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11780

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: