امیر مقدم خبرداد:

پرداخت ۵۸ درصد مطالبات پیمانکاران منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ۵۸ درصد از مطالبات پیمانکاران در این منطقه آزاد پرداخت شده و طرح‌های عمرانی به قوت در حال کار و پروژه احداث شبکه انتقال و توزیع آب به روستای تیس به اتمام رسیده است.

به دستور مدیرعامل این سازمان و باهدف سرعت بخشیدن به خدمات در حوزه زیرساختی، تمامی پروژه‌های اجرایی زیربنایی و عمرانی فعال در منطقه بدون توقف به کار خود ادامه می‌دهند.

امیر مقدم، از تصفیه‌حساب بخش عمده‌ای از مطالبات پیمانکاران خبر داد و بیان داشت: با پیگیری انجام شده و حمایت هیات مدیره سازمان بیش از نیمی از مطالبات پیمانکاران پرداخت و با هماهنگی‌های به عمل آمده با ظرفیت حداکثری در حال فعالیت می‌باشند.

مقدم اظهار داشت: آبرسانی در روستای تیس یکی از طرح‌های مهم هست که پیگیری جدی شده و امروز ۱۰۰ درصد این پروژه انجام و آماده بهره‌برداری است.

وی همچنین از اقدامات این سازمان در حوزه تأمین بخشی از ناوگان حمل‌ونقلی برای دانش آموزان در بخش‌های روستانشین و بخشی نیز در حوزه شهرداری خبر داد.

*تقویت شبکه بهداشت و درمان چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: در راستای کمک به زیرساخت های بهداشت و درمان این منطقه، ۷۰ میلیارد ریال اعتبار نیز صرف تأمین سیستم سرمایشی و گرمایشی بیمارستان امام علی(ع) می‌شود که تا پایان اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مقدم همچنین از پیگیری برای راه‌اندازی مرکز ژنتیک چابهار باهدف تقویت حوزه سلامت به‌ویژه در گروه‌های سنی نونهالان، کودکان، نوجوانان و جوانان در آینده نزدیک و با همکاری شبکه بهداشت و درمان خبر داد.

وی با اشاره به تامین و تخصیص ۳۶ هکتار زمین برای اجرایی شدن پروژه ۱۰۰۰ واحدی روستای مرادآباد تأکید کرد: هدف اصلی سازمان منطقه آزاد، رفع محرومیت‌ها و توسعه خدمات در دولت مردمی است.

*بهسازی فرودگاه کنارک با حمایت منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، در رابطه با توسعه فعالیت‌های فرودگاهی در کنارک نیز عنوان داشت: باوجوداینکه این فرودگاه در محدوده منطقه آزاد نیست اما بنا به وظیفه و مسئولیت‌هایی که در قبال توسعه جامعه داریم ۴۰ میلیارد ریال جهت بهسازی زیرساخت های فرودگاه از جمله روشنایی باند برای برقراری پروازهای شبانه تأمین اعتبار و پرداخت کردیم و به‌منظور ارتقاء رفاهیات مردم منطقه آمادگی همکاری و تعامل همچون گذشته را داریم.

مقدم، همچنین از تأمین اعتباری بالغ‌بر ۳ میلیارد ریال باهدف گشایش پروازهای این فرودگاه به عتبات عالیات خبر داد و گفت: تسهیلگری برای بهره‌مندی مردم چابهار از خدمات شایسته، وظیفه سازمان منطقه آزاد است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9983

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: