مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

همه بخش‌های منطقه آزاد اروند در برنامه توسعه قرار گرفته است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بر اساس اهداف تعیین شده، توسعه منطقه آزاد اروند در دستور کار قرار گرفت و تمام بخش های منطقه آزاد اروند، در طرح توسعه قرار گرفته است.

علی زارعی در نشست شورای اداری منطقه آزاد اروند که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، برگزار شد، بیان کرد: طبق وعده ای که به وزیر محترم اقتصاد داده شد، بر اساس اهداف تعیین شده، توسعه منطقه آزاد اروند در دستور کار قرار گرفت و تمام بخش های منطقه آزاد اروند، مشمول طرح توسعه شده است.

زارعی با اشاره به اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش رو برای پایانه شلمچه، گفت: مدیریت مستقلی در شلمچه ایجاد شده تا با تعریف و تکمیل زیرساخت‌ها، بتوانیم پایانه شلمچه را مشمول توسعه کنیم، امنیت این منطقه نیز در یک ماه گذشته با همکاری فرماندهی انتظامی به وضعیت مناسبی رسیده و امنیت در این منطقه، برقرار شده است.

وی، تصریح کرد: در حوزه صنعت، اولویت زیرساخت‌ها شناسایی و اسناد و مناقصات در حال آماده سازی است. فاضلاب صنعتی، برق، راه و سوله از جمله اقداماتی است که در این حوزه ایجاد و انجام گرفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، یادآور شد: در جزیزه مینو، پایلوت احیای نخیلات در دستور کار قرار داده شده و احداث پل جدید خرمشهر و پشتیبانی از باشگاه فوتبال صنعت نفت آبادان به عنوان تمکین از مسئولیت‌های اجتماعی، در حال انجام است.

زارعی ادامه داد: در حوزه صنایع پایین دست، یک تفاهم‌نامه با هلدینگ خلیج فارس به امضا خواهد رسید که با پیگیری‌های نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی میسر شده است، این تفاهم نامه‌، موجب سرمایه‌گذاری این هلدینگ در منطقه خواهد شد.

وی، در خصوص جذب سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه، خاطرنشان کرد: قطعاتی را آماده‌سازی کردیم که با تکمیل این زیرساخت‌ها، بتوانیم زمینه‌ها را به‌طور کامل در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهیم. بر همین اساس ۵۷ بسته سرمایه‌گذاری و مجوز بدون نام آماده و جانمایی‌ها انجام گرفته تا با کمترین تشریفات، در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پایان اظهار کرد: برنامه‌هایی برای منطقه دیری فارم و تکمیل و توسعه نمایشگاه بین‌المللی منطقه آزاد اروند در نظر داریم که بر اساس آن، نمایشگاه‌های فصلی به طور مرتب در منطقه برگزار خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10437

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: