مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو خبرداد:

منطقه آزاد ماکو در مسیر مردمی کردن و جهانی کردن اقتصاد با رویکرد رشد تولید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از گام های این منطقه برای مردمی کردن و جهانی کردن اقتصاد با رویکرد رشد تولید خبرداد و افزود:

برای مشارکت مردم در توسعه، شرکت توسعه عمران و سرمایه گذاری سهامی عام را طراحی کرده ایم تا مردم در توسعه منطقه نقش مستقیم داشته باشند چرا که هر زمان کار را به مردم سپرده ایم موفق عمل کرده اند.

به گزارش فرینا، حسین گروسی در نشست شورای معاونین و مدیران این سازمان که با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، ضمن تشریح اقدامات سازمان منطقه آزاد ماکو بر اساس دورویکرد مردمی کرد و جهانی کردن اقتصاد گفت:‌

در موضوع مردمی کردن اقتصاد این سازمان اقدام به تاسیس شرکت سهامی عام با مشارکت مردمی برای سرمایه گذاری نمود همچنین برنامه ریزی برای حضور شرکت های چینی و ترکیه ای برای کار اقتصادی هدف گذاری شده است.

گروسی با بیان اینکه به منظور شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و معرفی به سرمایه گذاران ۵۲ طرح در منطقه آزاد ماکو رونمایی شده است افزود: به منظور تسهیل امور سرمایه گذاری از اخذ مجوز تا راهنمایی لازم با همراهی یک کارشناس و صرفه جویی در زمان، اتاق تسهیل و حمایت سرمایه گذاری در سازمان منطقه آزاد تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو اقدام به استقرار مرکز پایش تصویری برای اولین بار در منطقه کرده اظهار داشت: نظارت بر میزان تردد، کنترل جرائم و پایش پلاک های ورود و خروج منطقه می تواند در توسعه و سیاست گذاری منطقه تاثیر خوبی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری بیان داشت: همانطور که معظم له فرومودند مهار تورم بدون رشد تولید امکان پذیر نیست لذا در این راستا در حوزه کشاورزی ۲۲۰ هزار اصله درخت مثمر در در ۲۰۰۰ هکتار از اراضی دشت زیدون کاشته شد که هم در ایجاد اشتغال و هم در تولید نقش بسزایی خواهد داشت.

گروسی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در سال جاری برای حضور سرمایه گذاران خارجی و تحقق جهانی کردن اقتصاد در این منطقه گفت: موضوع ایجاد بازارچه مرزی مشترک بین ایران و ترکیه و با توجه به زلزله اخیر ترکیه با اولویت عرضه مصالح ساختمانی با همکاری وزارت امور خارجه پیگیری می شود.

وی از هدفگذاری رفع مسائل و مشکلات گمرک و افزایش تردد روزانه تریلر از ۸۰۰ دستگاه به ۱۶۰۰ دستگاه در سال جدید خبر داد و گفت:‌ در سال جدید اهتمام ویژه برای ایجاد حمل و نقل ترکیبی و ارتباط با چابهار و سرخس داریم که در این راستا ایجاد بندر خشک و احداث مسیر ریلی که دولت نیز موافق بوده و ردیف بودجه به همین منظور پیش بینی نموده، را در دستور کار داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ایجاد زیرساخت های لازم برای تبدیل این منطقه به قطب آی تی و آی سی تی و چهارمین قطب دیتاسنتر کشور را پر اهمیت خواند و اظهار داشت: ماکو زیرساخت های لازم برای پنجره واحد و سیاست های دولت الکترونیک را دارد.

در این نشست گزارش اقدامات و برنامه های اجرا شده ستاد اجرایی خدمات سفر منطقه آزاد ماکو در نوروز ۱۴۰۲، گزارش پروژه های عمرانی و اقدامات دیگر مدیریت ها نیز ارائه شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10212

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: