دبیر شورایعالی مناطق آزاد مطرح کرد؛

قشم الگوی اجرای نهضت ملی مسکن در میان مناطق آزاد

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: امیدوار هستیم تجربه موفق جزیره قشم در پیاده کردن سیاست واگذاری زمین برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن، را به عنوان الگو در سایر مناطق آزاد کشور نیز اجرایی کنیم.

حجت الله عبدالملکی در آیین آغاز به کار طرح مسکن جوانان در سه شهر جزیره قشم، اظهار داشت: یکی از سیاست های اولویت دار دولت مردمی سیزدهم در حوزه رفاه اجتماعی، تامین زمین و مسکن اقشار مختلف است.
عبدالملکی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام سیاسی مردم پایه همواره به دنبال حل مشکلات اساسی مردم و ایجاد رفاه اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم دو راهبرد مردمی کردن و جهانی کردن مناطق آزاد کشور در دستور کار قرار گرفته و برای آن هدف گذاری شده است.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه گره گشایی از فعالیت سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در مناطق آزاد یکی از سیاست های دولت سیزدهم است، افزود: توجه ویژه به ساکنان و ایجاد رفاه برای جامعه محلی از اولویت های اجرای برنامه های مختلف در مناطق آزاد کشور است.
عبدالملکی با اشاره به موفقیت الگوی طرح مسکن جوانان جزیره قشم در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در کشور، گفت: خوشبختانه در قشم تا امروز بیش از پنج هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن به صورت رایگان و به شرط ساخت در اختیار جوانان جزیره قرار گرفته که از این نظر قشم پیشتاز در کشور است.
وی اضافه کرد: خوشحالیم که در جزیره قشم سیاست مورد تایید دولت مردمی سیزدهم و شخص ریاست جمهوری در طرح نهضت ملی مسکن با موفقیت اجرایی شده است.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای تاریخ تا امروز تنها در حدود یک درصد مساحت ایران ساخت و ساز صورت گرفته است و می توانیم بگوییم که برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با مشکل کمبود زمین در کشور مواجه نیستیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9770

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: