مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

رویکرد بلندمدت قشم با نگاه یک عضو از جامعه محلی جزیره

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: رویکرد جدید سازمان منطقه آزاد قشم، یک رویکرد بلندمدت با زاویه دید یک عضو از جامعه محلی خواهد بود.

عادل پیغامی در آیین تکریم از خدمات افشار فتح الهی و معارفه وی به‌عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم که عصر امروز ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد، بیان داشت: مهم‌ترین آسیب به قشم ناشی از نگاه کوتاه‌مدت است اما رویکرد سازمان در سال جدید، بلندمدت و از دید یک شخص بومی است.

پیغامی ادامه داد: بعد از ۱۱ سال سابقه قشموندی، شکرگزارم که می‌توانم به جزیره و جامعه محلی قشم در عرصه‌ای جدید خدمت کنم.

به گفته وی، برنامه‌های زیادی طراحی شده که فهرست آن در دل مردم جزیره است و آنچه ازاین‌پس مهم است، رویکردهاست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم بومی یا ساکن بودن مدیران سازمانی تأکید کرد و گفت: مدیران بومی یا ماندگار در جزیره، با نگاهی متفاوت به مشکلات و راهکارها می‌نگرند زیرا اثرات عملکردشان را در طول زمان و در مدت زندگی در جزیره، به چشم می‌بینند و از آسیب‌ها یا نتایج  عملکرد خود بهره‌مند می‌شوند.

پیغامی، استفاده از نیروهای بومی و توانمندسازی آن‌ها را یکی از مهم‌ترین رویکردهای جدید سازمان منطقه آزاد قشم دانست و عنوان داشت: ۱۱ سال پیش انتخاب من  زندگی در قشم بوده و در مدت یک‌ساله حضور در هیات مدیره سازمان نیز تلاش کردم مشکلات و کاستی‌ها را آن‌گونه که به‌عنوان یک قشموند دیده‌ام، ببینم و برای رفع آن‌ها بکوشم.

**حل مشکل حاکمیت دوگانه با همدلی بین دستگاهی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از حاکمیت دوگانه به‌عنوان مشکل دیگری در جزیره یادکرد و گفت: این مشکل با قانون حل نمی‌شود اما می‌توان با همدلی آن را حل و به‌عنوان الگو و سرمایه‌ای در کشور مطرح کرد.

پیغامی، جزیره را نیازمند بازگردانده شدن احترام و کرامت دانست و افزود: این حرمت باید از حوزه گردشگری شروع و تا مطرح‌شدن جزیره در سطوح استانی و کشوری پیش رود.

وی با اشاره به کمبود آب در روستاهای جزیره نیز از آشنا بودن با این مشکل سخن گفت و ادامه داد: جزیره نیاز به یک سخنگو برای کمک به حل مشکلات در مرکز کشور دارد.

این مقام عالی ضمن تقدیر از تلاش‌های افشار فتح الهی در مدت خدمت به مردم جزیره یادآور شد: به‌عنوان عضوی از هیات مدیره سازمان در طول یک سال گذشته و با همدلی خوب و برادرگونه با دکتر فتح الهی، تلاش کردیم تا با نگاهی که منفعت مردم جزیره را در نظر داشت، گام‌های توسعه‌ای خوبی رقم بزنیم.

پیغامی تأکید کرد: پروژه‌های خوبی در این مدت آغاز به کار کرده و سعی ما بر این است که کمتر کلنگ زنی کنیم و به‌جای آن پروژه‌های در دست اجرا را به پایان برسانیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خواستار نقد سازنده و دوری از تعریف و تمجیدهای غلوآمیز از عملکرد خود شد و گفت:  دستگاه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری سازمان منطقه آزاد قشم به روی نخبگان، مدیران و آحاد مردم جزیره باز است.

شایان‌ذکر است، آیین تکریم از خدمات افشار فتح الهی و معارفه عادل پیغامی به‌عنوان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم امروز ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۲، با حضور حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام‌جمعه شهرستان، شیخ محمد صالح امینی، امام‌جمعه شهر طبل، شیخ محمدعلی امینی، مدیر مدرسه علوم دینی بندرلنگه، محمد محمدحسینی تختی، فرماندار شهرستان، سرهنگ حجت امیری کیا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، اعضای شورای تأمین، فرماندهان انتظامی و نظامی و جمعی از مسوولان شهرستان، معاونان، مدیران و کارمندان سازمان منطقه آزاد قشم در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10325

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: