تبلور همدلی و همراهی دوستداران محیط زیست در طرح پاکسازی سواحل کیش

با مشارکت همگانی و به همت جامعه کلوپ داران کیش در طرح پاکسازی سواحل و دریا؛ این طرح در اسکله بزرگ تفریحی که یکی از شش ایستگاه مستقر در نقاط مختلف جزیره بود، اجرا شد.

 راحله ملک زاده مدیر روابط عمومی جامعه کلوپ داران کیش؛ در تشریح اجرای طرح پاکسازی سواحل و دریا در اسکله تفریحی، گفت: این طرح با نظارت اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش و با مشارکت اعضای جامعه کلوپ داران، غواصان و عموم مردم ساکن در جزیره اجرا شد.

ملک زاده، با بیان این که در این طرح ملزوماتی مانند «دستکش، کیسه و بطری آب معدنی دارای برچسب» برای هر یک از شرکت کنندگان پیش بینی شده بود، اظهار داشت: پس از اتمام پاکسازی سواحل و جمع آوری «موبایل، لب تاپ، عینک و انواع فلزات از دریا» توسط غواصان؛ به ازای هر کدام از افراد بلیت هایی جهت اهدا جوایز به آنها تعلق می گرفت.

وی هدف از اجرای طرح پاکسازی سواحل را ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست ساحلی و دریایی در راستای حفظ هویت بصری زیبای کیش به عنوان یک جزیره گردشگری قانونمند عنوان کرد.

ملک زاده خاطر نشان کرد: طرح پاکسازی ساحل و دریا هر هفته در کیش اجرا می شود و علاقمندان می توانند پس از اطلاع رسانی برای مشارکت در محل مورد نظر حضور بهم رسانند.

وی در پایان گفت: این امر تاثیر بسزایی بر رفتار ساکنان و گردشگران در حفظ محیط زیست کیش خواهد داشت.

گفتنی است این طرح با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران، آب و خدمات، همیاری فعالان بخش خصوصی، تشکل های صنفی، ارگان ها، سازمان ها و نهادهای مستقر در منطقه با مشارکت حداکثر مردم امروز اجرا شد.

همچنین در مراسم اختتامیه نیز ضمن اهداء جوایز ارزنده ای به تمام مشارکت کنندگان، لوحی  به عنوان تقدیر از  اسپانسرهای این طرح در نظر گرفته شده بود که از آنان قدردانی شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10547

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: