آغاز همکاری‌های جزیره کیش و تاجیکستان در حوزه گردشگری

مرتضی رمضانی گالشی معاون گردشگری و نمایندگان جوامع صنفی و بخش خصوصی کیش در دیدار با هیاتی از مقامات گردشگری تاجیکستان به ریاست معروف جان عبدالرحمان اف دبیر اول سفارت این کشور در ایران و امید کریمی متخصص ارشد برنامه ریزی استراتژیک و اصلاحات دستگاه اجرایی ریاست جمهوری تاجیکستان که عصر سه شنبه نهم اسفند در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، بر تقویت و توسعه همکارهای یکدیگر در حوزه گردشگری تاکید کردند.

رمضانی گالشی در این دیدار، گفت: پایداری و استحکام همکاری های طرفین در حوزه گردشگری، نیازمند برقراری پرواز بین دوشنبه و جزیره کیش است که بخش های خصوصی کیش و تاجیکستان می توانند در این زمینه برنامه ریزی و تفاهم نامه همکاری امضا کنند.

معاون­ گردشگری­ سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر تقویت و توسعه همکاری های بخش خصوصی تاجیکستان با جوامع صنفی و بخش خصوصی کیش در حوزه کسب و کارهای کوچک و متوسط خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری بخش خصوصی کیش، به سهم خود در تحکیم و تقویت مناسبات دو کشور نقش آفرینی کنیم.

وی با بیان این که تاجیکستان به واسطه تشابه فرهنگی، می تواند از طریق دوستی و مراوده با ایران، از ظرفیت ها و پتانسیل های کیش و عدم روادید این منطقه استفاده کند، خاطرنشان کرد: تاجیکستان بواسطه عدم دسترسی به آبهای آزاد می­ تواند از ظرفیت کیش بهره مند شود و در فضای مبادلات تجاری و اقتصادی و گفتمان دیپلماسی–اقتصادی کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس نقش آفرینی کند.

رمضانی گالشی، عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش به منظور برقراری تعاملات گسترده و آشنایی با پتاسیل های گردشگری، اقتصادی و صنعتی مردم دو کشور آماده برگزاری برنامه های فرهنگی می‌باشد.

مرتضی رمضانی گالشی با بیان این که خواهان ایجاد میز گردشگری کشور برای کشورهای عضو اکو در کیش هستیم گفت:با توجه به مشترکات فرهنگی دو کشور، می توانیم نمایشگاه ها و همایش های فرهنگی و گردشگری تاجیکستان را در کیش برگزار کنیم.

عبدالرحمان اف- معاون سفیر و دبیر اول سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران، گفت: دو کشور ایران و تاجیکستان روابط تاریخی ۶ هزار ساله دارند و امسال ۳۰ سالگی روابط دیپلماتیک خود را تجربه می‌کنند اما همکاری ما با ایران در زمینه‌های مختلف به اندازه‌ای که باید رشد نکرده است و ما درصدد افزایش این همکاری‌ها هستیم و دولت تاجیکستان آماده است که شرایط را برای این همکاری‌ها فراهم کند.

دبیر اول سفارت تاجیکستان در ایران با اشاره به دیدار چندی پیش روسای جمهور دو کشور ایران و تاجیکستان و امضای چندین سند توافق دوجانبه، تصریح کرد: در این سفرها، ۱۷ سند دوجانبه بین ۲ کشور در همه حوزه امضا شد که زمینه ساز تدوین برنامه های بلندمدت همکاری های اقتصادی و تجاری، تشکیل کمیسیون همکاری های مشترک تجاری و تشکیل شورای کارآفرینان ۲ کشور است.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۵۰ هیات از تجار، مسئولان و کارآفرینان دو کشور با یکدیگر ملاقات کرده‌اند که مهم‌ترین رویداد، دیدار روسای جمهور دو کشور بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9929

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: