مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت:

آب‌رسانی پایدار به روستای بزرگ تیس در ایستگاه بهره‌برداری

فاز نخست پروژه آب‌رسانی به روستای بزرگ تیس با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار با اقدامات انجام شده به زودی بهره‌برداری خواهد شد.

امیر مقدم با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی فاز یک پروژه آب‌رسانی به روستای تیس اظهار داشت: این پروژه در ۵ فاز تعریف شده که شبکه لوله کشی کل روستا را شامل خواهد شد، بخش عمده این پروژه با تأمین اعتبار صورت گرفته از سوی منطقه آزاد به انجام رسیده است.

مقدم ادامه داد: با تکمیل پروژه و همکاری دهیاری‌ و مردمان تیس، در تابستان ۱۴۰۲، مردم این روستا به‌صورت ۱۰۰ درصدی از نعمت آب شرب لوله‌کشی بهره‌مند ‌می‌شوند.

وی همچنین تأمین اعتبار پروژه آب‌رسانی به پروژه ۱۰۰۰ واحدی ساماندهی حاشیه نشینی مرادآباد خبر داد و گفت: این پروژه نیز با همکاری آبفای شهرستان به‌زودی اجرایی می‌شود و مردم مرادآباد به خدمات شایسته دستیابی پیدا می‌کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: برای تأمین آب مورد نیاز منطقه آزاد با مشارکت بخش خصوصی احداث آب شیرین کن به ظرفیت ۵۰۰۰ مترمکعب در دو فاز در حال انجام است فاز اول پروژه به ظرفیت ۳۵۰۰ مترمکعب در اردیبهشت ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به نیازمندی های احصا شده حدود ۱۰۰۰ مترمکعب آن به روستای تیس و بقیه به شبکه لوله‌کشی شهری وارد خواهد شد.

گفتنی است روستای تاریخی تیس با جمعیت بیش از ۱۵ هزار نفری بزرگترین روستای محدوده منطقه آزاد چابهار بوده و ‌با انجام این طرح گام بزرگی در راستای توسعه زیرساخت های اساسی این روستا برداشته می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9942

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: