سفیر اندونزی :

ظرفیت های منطقه آزاد ماکو زمینه ساز تقویت مراودات اقتصادی است

سفیر اندونزی در دیدار با معاونین سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو یکی از مناطق مهم آزاد تجاری است و با ظرفیت‌های فراوان خود در بخش‌های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز تقویت روابط ایران و اندونزی باشد.

رونی پراستیو یولیانتورو در ابتدای بازدید از پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری و ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ماکو در نشستی با حضور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان افزود:  منطقه آزاد ماکو قابلیت خوبی برای همکاری در تولید و صادرات محصولات بخصوص قهوه به ترکیه و اروپا را دارد.

یولیانتورو با اعلام آمادگی برای ارتقاء و توسعه روابط اقتصادی با منطقه آزاد ماکو افزود: در دیداری که اخیرا با استاندار آذربایجان غربی داشتیم نیز مطرح شد که این استان پتانسیل‌های فراوانی دارد که می‌توان در چارچوب همکاری‌های مشترک دوکشور از آن بهره برد.

سفیر اندونزی اضافه کرد:‌ با توجه به موقعیت استراتژیکی، زمینه زیادی برای همکاری‌های مختلف اقتصادی، ترانزیتی و زیست‌محیطی در این منطقه فراهم است.

یولیانتورو اظهار کرد: برای گسترش روابط و عقد قرارداد خواهرخواندگی بین آذربایجان‌غربی و یکی از استان‌های اندونزی اعلام آمادگی می‌کنیم.

رونی پراستیو یولیانتورو و هیئت همراه در ادامه از ظرفیت های تولیدی و صادراتی و فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد ماکو بازدید کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=12795

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: