برگزاری نشست هم اندیشی روسای پردیس های بین المللی دانشگاه ها با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید برقرار گرفتن دانشگاه های جزیره در چارچوب اصلی خود، نقش آن ها در ارتقاء و توسعه فناوری، تکنولوژی و گردشگری را مهم عنوان کرد.

رحیم سرهنگی در نشست هم فکری که با ائمه جمعه کیش و روسای دانشگاه های کیش به میزبانی پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف و با حضور برخی امام جمعه کیش، امام جمعه اهل تسنن و برخی از روسای پردیس های بین المللی دانشگاه ها برگزارشد، با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در ارتقاء و توسعه فناوری، تکنولوژی و گردشگری در جزیره کیش گفت: با بهره گیری از ظرفیت دانشگاه های فعال در کیش می توان نسبت به پیشرفت هر چه بیشتر شهرک های صنعتی و همچنین توسعه و پیشرفت صنعت توریسم سلامت و بهبود وضعیت بیمارستان، بهداشت و ساکنان منطقه اقدامات مهمی انجام داد.

سرهنگی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: در اقتصاد مقاومتی دانش، تکنولوژی و انتقال فناوری ها برای مناطق آزاد در نظر گرفته شده است و دانشگاه ها در این حوزه می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به پیشی گرفتن کیش در انتقال تکنولوژی و فناوری ها از سایر مناطق آزاد، لازم است تا دانشگاه های این منطقه در چارچوب اصلی خود قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از فعالیت پردیس های بین المللی دانشگاه های کیش اشاره کرد و افزود: حضور پزشکان و اساتید مجرب توسط دانشگاه ها در جزیره می توانند نقش مهمی در توسعه صنعت، اقتصاد و گردشگری در جزیره کیش داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز نیز در این نشست با تاکید بر هماهنگی و همکاری دانشگاه ها با سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با ارائه طرح جامع مراکز علمی و دانشگاهی آموزش عالی کیش تا پایان سال ۱۴۰۲ تصمیمات لازم برای تبدیل شدن جزیره به یک شهر دانشگاهی و تقویت دانشگاه ها برای حضور برندهای مهم حوزه های گرفته خواهد شد.

امام جمعه کیش افزود: با برگزاری جلسات میان روسای دانشگاه ها و سازمان منطقه آزاد کیش می توان نسبت به همایش کاربردی یک روزه یا نصف روزه اقدام کرد.

گفتنی است، علی سالک غفاری رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف به ارائه گزارشی از فعالیت های این دانشگاه پرداخت، همچنین مواردی نیز از سوی سایر روسای دانشگاه های حاضر در جلسه عنوان و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11108

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: