آمادگی سازمان غذا و دارو برای تفویض اختیار به سازمان منطقه آزاد ماکو

مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروی کشور در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو امکانات خوبی داشته و درصورت تامین پرسنل کافی،‌ آماده تفویض اختیارات و وظایف سازمان غذا و دارو به سازمان منطقه آزاد ماکو هستیم.

 محمود آل‌بویه در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اهمیت نظارت بر ورود و تولید محصولات آرایشی بهداشتی گفت:‌ هدف از سفر به منطقه آزاد ماکو بازدید میدانی از صنایع و بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی و نیز تفویض اختیارات به سازمان منطقه آزاد ماکو برای تسهیل در خدمات رسانی است.

آل‌بویه با بیان اینکه وزیر کشور برون سپاری و تفویض اختیار با مراجع ذی صلاح تاکید دارد افزود: منطقه آزاد ماکو امکانات و تجهیزات خوبی در حوزه نظارت بر محصولات آرایشی و بهداشتی و غذاو دارو دارد و تفویض اختیارات و وظایف این سازمان غذا و دارو باعث رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.

وی نیز با اشاره به واردات روزافزون محصولات آرایشی و بهداشتی گفت:‌ منطقه آزاد ماکو با دارا بودن نیروی انسانی و انرژی ارزان و موقعیت استراتژیک، پتانسیل ایجاد کارخانه های خارجی تولید محصولات بهداشتی و آرایشی را دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه از سرمایه گذاران حوزه های بهداشتی و آرایشی استقبال می کنیم افزود:‌ ظرفیت های منطقه آزاد ماکو مغفول مانده است و درصورتیکه فعالان اقتصادی کشورهای همسایه با ظرفیت های آن آشنا شوند، بدون شک نسبت به تولید باصرفه در این منطقه اقدام می کنند.

گروسی با اشاره به نظارت دقیق بر عرضه محصولات اورجینال و مقابله با فروش محصولات فیک و تقلبی در منطقه آزاد ماکو گفت: مصرف کنندگان و خریداران می توانند با خیال راحت بجای سفر به کشورهای همسایه برای خرید از این منطقه نسبت به تامین مایحتاج خود اقدام نمایند.

وی به ارتقای کیفیت و افزایش نظارت بر محصولات داخلی تاکید کرد و گفت: تبدیل منطقه آزاد ماکو به هاب گردشگری خرید، سلامت و ورزشی از جمله برنامه هایی است که با جدیت پیگیری می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11045

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: