مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منطقه آزاد قشم خبر داد؛

سمپوزیوم «عیش گِل» در قشم برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی برگزاری سمپوزیوم «عیش گِل» در پاییز سال جاری (۱۴۰۲) در منطقه سلخ جزیره قشم با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و جمعی از مدیران این سازمان برگزار شد.

 ایوب زارعی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منطقه آزاد قشم درباره این سمپوزیوم اظهار داشت: ایجاد منطقه گردشگری جدید، استفاده توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بومی موجود در جزیره قشم و تلاش برای حذف کهور پاکستانی به‌عنوان یک گیاه مهاجم در محیط‌زیست جزیره، مهم‌ترین اهداف برگزاری این سمپوزیوم می‌باشند.

زارعی ادامه داد: رویداد «عیش گِل» یک برنامه بلندمدت ۱۰ ساله با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، هنری و محیط زیستی و همسو با فرهنگ بومی قشم است که می‌تواند به ایجاد یک رویداد بین‌المللی و جاذبه گردشگری جدید در جزیره کمک کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: یکی از مزیت‌های پیش‌بینی‌شده برای برگزاری این رویداد، استفاده از گیاه کهور پاکستانی به‌عنوان سوخت مورداستفاده در کوره مجسمه‌های ساخته‌شده در این سمپوزیوم است.

به گفته زارعی؛ برنامه‌ریزی‌های خوبی برای ایجاد مشارکت جامعه محلی جهت همکاری در این رویداد هنری و گردشگری صورت گرفته که می‌تواند به در بهبود شرایط محیط زیستی سطح جزیره کمک کند.

وی در پایان گفت: در فرآیند برگزاری این رویداد توجه ویژه‌ای به آیین، رسوم و فرهنگ مردم جزیره قشم و معرفی میراث فرهنگی و میراث ناملموس این منطقه صورت گرفته است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10513

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: