مدیرکل بنادر مازندران خبر داد؛

رشد ۲۶ درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به رشد ۲۶ درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر در ۱۱ ماهه امسال، گفت: تنوع کالاهای صادراتی در بندر نوشهر در این مدت نیز افزایش قابل توجهی داشته به طوری که تعداد کالاهای صادراتی در یازده ماهه سال گذشته از ۶ فقره به ۱۷ فقره در سال جاری رسیده است.

سعید کیا کجوری با تشریح عملکرد یازده ماهه بندر نوشهر در بخش تخلیه و بارگیری انواع کالا گفت: کالاهایی همچون سنگ نمک، بنتونیت، کلرید سدیم، کاشی و سرامیک، کربنات سدیم، پلی استایرن و… از جمله این کالاهای صادراتی بودند.
کیا کجوری افزود: در بخش ترانزیت‌ فرآورده های نفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر نیز شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی، طی یازده ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.
وی درباره ترانزیت تجاری کالاها از بندر نوشهر نیز گفت: عملکرد بندر نوشهر در بخش ترانزیت تجاری کالاهایی همچون کامیون کاماز، چوب و تخته از رشد ۶۸۰ درصدی برخوردار بوده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران عنوان کرد: واردات نفتی در یازده ماهه امسال به میزان ۹هزار ۵۱۱ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.
کیا کجوری افزود: در سایر رویه های گمرکی نیز از ۴۰ تن تخلیه و بارگیری در یازده ماهه سال ۱۴۰۰ به ۹۸۵ تن در یازده ماهه امسال رسید که حاکی از رشد ۲ هزار ۳۶۳ درصدی در این حوزه است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9917

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: