جزئیات دومین نمایشگاه رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

مشاور و قائم مقام دبیر در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و‌ ویژه اقتصادی جزئیاتی از دومین نمایشگاه رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ۳۵۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری ارائه کرد.

 مسعود حسین پور در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا درباره جزئیات دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و‌ ویژه اقتصادی ایران اظهار داشت: با توجه به شعار سالجاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده و با همچنین با توجه به فلسفه وجودی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که پایگاه اصلی اقتصاد بین الملل کشورمان است، سیاست جذب سرمایه و تولید و اشتغال و رونق و ارزآوری را دنبال کرده و مقرر شد که همه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این راستا به سمت جذب سرمایه و صادرات و تولید رفته و برنامه های ویژه برای آن ترسیم کنند.

حسین پور افزود: در فصل زمستان سال گذشته مقرر شد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بسته های سرمایه گذاری تدوین کنند که به طور میانگین ۵۰ بسته از سوی هر منطقه تهیه شد و در نمایشگاه ایران اکسپو (۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت) ۳۷۰ بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ارزش ۲۴۰ هزار میلیارد تومان و ۵ میلیارد یورو رونمایی شد.

وی تصریح کرد: در پایان بهار سالجاری هم هر منطقه به طور میانگین ۵۰ بسته سرمایه گذاری را تدوین کرده و عملا ۳۵۰ بسته سرمایه گذاری جدید به ارزش ۳۵۰ هزار میلیارد تومان آماده شد.

مشاور و قائم مقام دبیر در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و‌ ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: با توجه به بروکراسی طولانی و پیچیده در کشورمان، برای تدوین این بسته ها فرآیندی را اعلام کردیم که قرار شد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بسته های سرمایه گذارها حمایت مالی را آماده کرده و فرصت بررسی آنرا برای سرمایه گذاران در نظر بگیرند؛ همچنین زمین و زیرساخت را تامین کرده و مجوز بی نام صادر کنند تا فقط درج نام سرمایه گذار در برگه و مجوز و تایید اهلیت سرمایه گذار باقی بماند؛ عملا این کار باعث کوتاه شدن فرآیندها شد.

حسین پور گفت: در حال حاضر ۷۰۰ بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آماده است؛ بر همین اساس تعداید نمایشگاه داخلی و خارجی از ابتدای تا انتهای سالجاری برنامه ریزی شده تا برگزار شود.

وی افزود: در نمایشگاه دوم رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی قرار است از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود که از همه سرمایه گذاران خارجی و فعالان حوزه صادرات و اعضای شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که ۱۴ دولتمرد هستند دعوت می کنم در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

مشاور و قائم مقام دبیر در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد و‌ ویژه اقتصادی اظهار داشت: از همه سرمایه گذاران و بازرگانان دعوت کردیم تا با تولیدکنندگان ایرانی در این نمایشگاه دیدار و گفت وگو کرده و وارد مذاکره شوند.

حسین پور افزود: برای تحقق هدف گذاری سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ستادی در دبیرخانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای حمایت از سرمایه گذاری ها و صادرات راه اندازی شده تا تمامی فرآیندهای تولید و اشتغال و جذب سرمایه گذار و بسته های سرمایه گذاری و برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی با مسئولیت حجت الله عبدالملکی و و قائم مقامی اینجانب رصد شود؛ در همین راستا جلسات هفتگی به صورت مستمر برگزار می شود.

وی گفت: باید تا پایان سالجاری تا سقف ۲۰ میلیارد یورو سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر اساس بسته های متعددی که معرفی شده محقق شود.

به گزارش خبرگزاری برنا، دومین نمایشگاه رونمایی از بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در نمایشگاه بین المللی مشهد میزبان علاقمندان از ساعت ۱۵ تا ۲۰ است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11341

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: