تامین کالاهای اساسی کشور از برنامه های در دستور کار منطقه آزاد انزلی است

تخلیه و بارگیری بیش از ۱۷۶ هزار تن کالای اساسی در بندرکاسپین

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در راستای تامین کالاهای اساسی کشور از ابتدای سال جاری تا‌کنون با پهلوگیری ۴۵ فروند کشتی ۱۶۶ هزار و ۵۰۰ تن روغن خام و غلات در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و به سراسر کشور حمل شده است.

 اکبر نیازی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۲ هزار ۵۰۰ تن روغن خام خوراکی توسط ۲۷ فروند کشتی در بندرکاسپین تخلیه و توسط کامیون‌های تانکر دار به واحدهای تولیدی سراسر کشور حمل شده است.
نیازی با اشاره به پهلوگیری ۱۸ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی در اسکله‌های مجتمع بندری کاسپین یادآور شد: بر اساس آمارهای موجود ۴۴ هزار تن نهاده‌های دامی و غلات شامل جو، ذرت، سویا و نخود در بندرکاسپین تخلیه شد.
وی با بیان اینکه بندرکاسپین و بندرانزلی به عنوان بنادر محدوده منطقه آزاد انزلی با هم افزایی ظرفیت ها و همگرایی موجود در دیپلماسی دریای خزر در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته‌اند گفت: سال گذشته با استفاده از ظرفیت ۳ پست اسکله عملیات تخلیه و بارگیری در بندر کاسپین رشد چشمگیری داشت و امسال با اضافه شدن ۳ پست اسکله جدید (۲ پست اسکله و یک پست اسکله رو ـ رو) ظرفیت اسمی اسکله‌های بندر کاسپین ۱۰۰ درصد رشد خواهد داشت.
سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: منطقه آزاد انزلی نخستین منطقه آزاد شمال کشور با ۲ بندر مهم و با سابقه انزلی با قدمت ۳۰۰ ساله و بندرنوین کاسپین است که در مجموع با ۲۲ پست اسکله فعال بوده و مجتمع بندری کاسپین به عنوان بزرگترین زیرساخت بندری ایران در دریای خزر با رویکرد صادراتی و با هدف توسعه روابط اقتصادی با کشورهای حاشیه خزر و راه‌اندازی کریدور شمال ـ جنوب در منطقه آزاد انزلی احداث شده است.
گفتنی است، این مجتمع بندری، مشخصات بنادر نسل سوم را دارد که با پنج پست اسکله مشتمل بر پایانه‌های تجاری، کانتینری، چندمنظوره، محوطه عمومی، اسکله‌رو ـ رو، پایانه غلات، سوخت و صنایع دریایی است که ظرفیت تخلیه و بارگیری در فاز نهایی به ۱۵ میلیون تن کالا را در سه نوبت کاری دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11509

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: