بهره برداری از بزرگترین مخازن سوخت پرواز‌های عبوری از کیش در هفته دولت

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از بهره برداری بزرگترین مخازن سوخت پرواز‌های عبوری با ظرفیت چهار و نیم میلیون لیتر همزمان با ایام هفته دولت در فرودگاه جزیره کیش خبر داد.

سعید پورزادی در دیدار با ائمه جمعه استان هرمزگان به میزبانی کیش، توسعه اقتصاد بومی را یکی از مهم‌ترین محور‌های برنامه‌های توسعه منطقه آزاد کیش برشمرد.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین مخازن سوخت مورد نیاز پرواز‌های عبوری با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء با هدف افزایش ظرفیت مخازن سوخت از ۷۰۰ هزار لیتر به چهار و نیم میلیون لیتر هم زمان با هفته دولت در جزیره کیش به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سرمایه گذاری‌ها در دوره‌های گذشته در کیش، از فرودگاه کیش به عنوان بزرگ‌ترین شهر فرودگاهی نام برد و گفت: فرودگاه جزیره کیش با سرمایه گذاری بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به عنوان سومین فرودگاه کشور محسوب می‌شود.

سعید پورزادی گفت: بزرگترین و پهن پیکرترین باند‌های کشور در جزیره کیش با تلاش مهندسان ایرانی آماده سازی شده و با حضور رئیس جمهور به بهره براری خواهد رسید.

وی جزایر کیش و قشم را قدیمی‌ترین مناطق آزاد کشور نام برد و گفت: این دو جزیره به عنوان یک منطقه جغرافیایی خاص در حوزه خلیج فارس عملکرد‌ها و اهدافی در اسناد آن‌ها تعیین شده است تا بتوانند علاوه بر توسعه اقتصادی خود در رفع محرومیت، ایجاد اشتغال زایی، توسعه فرهنگی در منطقه و کشور نقش مهمی را ایفا کنند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: استان هرمزگان بر اساس مدل‌های آمایشی از ظرفیت بالایی به لحاظ اقتصاد دریا محور، کشاورزی، صنایع دریایی و شیلات، ذخایر معدنی، مرز تجاری ویژه از جمله هزار و ۲۰۰ کیلومتر خط ساحلی و هزار کیلومتر خط ساحلی جزایر برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: هرمزگان بر اساس مدل‌های لجستیک، اقتصادی، برنامه ریزی و موضوعات توسعه می‌تواند نقش مهمی را در حداکثر سودآوری و تاثیرگذاری بر اقتصاد معیشتی استان، اقتصاد ملی کشور و اتصال به زنجیره جهانی اقتصاد ایفا کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: زیرساخت‌های بنادر جزیره کیش و جزایر اقماری مانند هندورابی، بنادر آفتاب و چارک با حمایت‌های انجام شده از سوی دولت و همکاری مردم توسعه یافته است.

سعید پورزادی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های مختلف در جزیره کیش افزود: ساماندهی بندر تجاری، اسکله ماهیگیری کیش، سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در بندر چارک، اجرای طرح جامع بندرچارک، سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در راستای ساماندهی و تفکیک اسکله ماهیگیری از اسکله تجاری چارک و تبدیل بندر چارک به بندر صادراتی در استان هرمزگان در سالجاری از اقدامات انجام شده در راستای توسعه زیرساخت‌ها بوده است و نقش مهمی در اشتغال استان و بندر چارک دارد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در ساخت مصلی، ساخت چندین مسجد فاخر، رفع کمبود‌های مدارس در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با همکاری نهاد امامت جمعه، ارتقاء آموزش و پرورش کیش، ۸۰ درصد تخفیف واگذاری زمین به دانشگاه‌ها برای سرمایه گذاری در راستای توسعه بین الملل و سایر اقدامات در حوزه‌های فرهنگی و دینی از اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10769

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: