افتتاح بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس ایران در قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح بزرگترین پروژه پرورش ماهی در قفس ایران در جزیره قشم به منظور توسعه اقتصاد دریامحور و تحقق بیانیه گاوم دوم انقلاب، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

افشار فتح الهی در آیین افتتاح این پروژه گفت: فاز اول پرورش ماهی در قفس شرکت اندیشه شیلات قشم واقع در روستای گامبرون- بندر سلخ قشم با ۸ قفس و مجموع ظرفیت یک هزار تن به دست مشاور محترم رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد به بهره برداری رسید.

فتح الهی ادامه داد: ظرفیت این پروژه در فاز نهایی با ۴۰ قفس به ۵ هزارتن خواهد رسید که در چشم انداز آینده به ۱۰ هزارتن می رسد و دو گونه ماهی سی باس و سیبریم در این طرح پرورش داده خواهد شد.
وی تصریح کرد: میزان سرمایه مورد نیاز برای بهره برداری این پروژه در فاز نخست ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش ریالی و ۸۷۰ هزار سرمایه ارزی در نظر گرفته شده است.
فتح الهی بیان کرد: برای بهره برداری از این پروژه در فاز نهایی نیز ۵ هزار میلیارد سرمایه ریالی و ۶ میلیون یورو سرمایه ارزی پیش بینی شده است.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، افتتاح این پروژه علاوه بر ارتقای تولیدات شیلاتی جزیره و رونق اقتصادی نقش مهمی در ارزآوری و تامین امنیت غذایی کشور بازی خواهد کرد.
وی ادامه داد: این طرح درفاز نهایی برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.
فتح الهی، توسعه و ایجاد ظرفیت ۱۰ هزارتن ماهی، بومی سازی و ساخت شناوریهای پشتیبانی قفس و شناور غذادهی اتوماتیک، احداث مرکز تکثیر و تولید ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی، احداث واحد عمل آوریو بسته بندی و احداث کارخانه تولید خوراک آبزیان را جزو چشم اندازهای آتی این پروژه برشمرد.

در این آیین حجت الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، سردار مارانی، فرمانده قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه، افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، محمد آشوری تازیانی، احمد مرادی و منصور آرامی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر حجتی، معاون وزیر اطلاعات و رییس سازمان حراست کل کشور و جمعی از مسئولان و مدیران انتظامی، اجرایی و قضایی و ائمه جمعه و علمای قشم و هرمزگان حضور داشتند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9774

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: