جمعیت قشم در این روزها دو برابر شد:

آغوش باز قشم به روی گردشگران

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: جمعیت ۱۷۰ هزار نفری قشم طی پنج روز گذشته (۲۵ تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۱) با حضور میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف کشور افزون بر دو برابر شد.

 افشار فتح الهی با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت افزون بر ۱۷۵ هزار میهمان و گردشگر از دو اسکله پهل و شهید حقانی بندرعباس و مسیر هوایی فرودگاه بین المللی منطقه آزاد قشم، وارد این جزیره زیبا شدند.
وی افزود: ورود بیش از ۱۷۵ هزار گردشگر بهی قشم در مدت ۵ روز آخر سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ از رشد ۲۰ درصدی برخوردار است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با اعلام اینکه تمام تدابیر در راستای استقبال از میهمانان نوروز ۱۴۰۲ در این ستاد پیش بینی شده است، ادامه داد: با توجه به استقبال خوب هموطنانمان برای سفر به قشم انتظار میرود جزیره با شلوغ ترین نوروز هرماه باشد.
به گفته وی، خوشبختانه تدابیر مورد نیاز در زمینه تامین مایحتاج عمومی انبوه میهمانان و گردشگران جزیره پیش بینی شده و با توجه به شرایط آب و هوایی بسیار مناسب این روزهای قشم، انتظار میرود تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از هموطنانمان باشیم.
فتح الهی همچنین تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن و ماه مبارک رمضان، گفت: برنامه های فرهنگی و هنری ویژه ای برای ماه رمضان تحت عنوان “افطار تا سحر” از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد پیش بینی شده است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین ویژه در زمینه جشنواره ها و کنسرت ها با حضور چهره های شاخص هنری کشورمان با هدف انتقال شادی و نشاط به مردم قشم و گردشگران برنامه ریزی شده است.
رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم بیان داشت: خوشبختانه در زمینه اقامت میهمانان جزیره قشم هم تمامی اماکن اقامتی شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمانسراها با بیش از ۱۲ هزار تخت و همچنین ۱۰۰ واحد بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری و کمپ پارک های مجهز به امکانات مورد نیاز مردم، پذیرای انبوه گردشگران جزیره هستند.
شایان ذکر است؛ این روزها انبوه میهمانان نوروزی از سه مسیر دریایی، زمینی و هوایی به قشم این بزرگترین جزیره غیر مستثل جهان در جنوب ایران سفر می کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10097

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: