نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

لزوم ایجاد زیرساخت های لازم و پاسخگویی به مطالبات مردمی در کیش

نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تسریع پاسخگویی به مطالبات مردمی و ایجاد زیرساخت های رفاهی و عمرانی را از وظایف مهم مسئولان برشمرد.

 احمد جباری در نشستی با حضور رحیم سرهنگی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با موضوع چگونگی هم اندیشی برای ایجاد یک رویه گمرکی در بندر چارک، گفت: تسریع در رسیدگی به امورات مردم که یکی از تکالیف قانونی و اخلاقی تمام مسئولان است و مقام معظم رهبری نیز بارهای بر این امر مهم تاکید داشتند باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

جباری، اظهار داشت: باید به تمام مطالبات مردمی پاسخ دهیم و هیچ‌کس حق شانه خالی کردن ندارد و تمام مسئولان باید پاسخگوی سوالات و مطالبات مردمی باشند و محقق شدن این امر مهم مستلزم هم‌افزایی و انسجام مثال زدنی دستگاه اجرایی است.

وی با اشاره به موقعیت استراتژی و نقش پشتیبان ورودی مسیر دریایی بندر چارک به جزیره کیش را مهم و تاثیر گذار در حوزه های اقتصادی و گردشگری عنوان کرد و افزود: بندر چارک نقش دومین دروازه پر رونق مسیر حمل و دریایی در حوزه های کالا و مسافری به جزیره را ایفا می کند.

به گفته نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، راه اندازی گمرک این بندر که از قدیمی ترین بنادر در شهرستان غرب استان هرمزگان است با پیگیری های لازم و به همت مسئولان کشوری در راستای چگونگی کیفیت بخشی در حوزه زیرساخت های اقتصاد دریا محور و صادرات و واردات کالا می توانیم گام های موثری در این منطقه برداریم.

جباری با بیان این که تمام نقاط دنیا پر رونق ترین و بهترین مناطق بخش ساحلی است، بیان داشت: علیرغم این که از قوانین بسیار خوبی در راستای توسعه و صادرات و مناطق ساحلی برخورداریم متاسفانه در کشور ما بی رونق ترین و نا زیباترین مناطق برخی مواقع منطقه ساحلی هستند.

وی، خاطر نشان کرد: با توجه به این که در مجاورت خلیج فارس قرار گرفته‌ایم و مردم به کشورها و استان های همجوار حق قیاس دارند بنابراین در شاخص توسعه به ویژه در حوزه علمی و ذاتی تکلیف را قانون بر ما مشخص کرده است که متاسفانه خیلی عقب مانده ایم؛ چرا که زیرساخت های لازم در این مناطق ایجاد نشده است.

به گفته نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، عدم تحقق زیرساخت‌ها یا مشکل قانونی دارد که به عنوان قانون گذار باید این موضوع را پیگیری و نسبت به حل آن اقدام کنیم و یا تحت تاثیر عملکرد مدیران است که باید هر چه سریع تر تدابیری در این خصوص اندیشیده شود.

جباری در تکمیل سخنان خود برنامه راهبردی و استراتژیک این اقدام را خدمت بی منت به مردم عنوان کرد و افزود: در دولت سیزدهم فساد ستیز و حتی تشریفات زائد حذف شده است این مهم یکی از نشانه های خدمت گذاری دولت و شخص رییس جمهور می باشد.

وی عنوان کرد: تعامل و همدلی که میان دولت و مردم در سطح عالی و میانی ابجاد شده با اهتمام ویژه به وظایف محوله هر کدام در حوزه های مربوطه با یک هدف مشخص باید گام های موثری در راستای اعتلای ایران اسلامی برداریم.

نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید اختیارات به مدیرعامل منطقه آزاد تفویض شود یعنی به عنوان حاکمیت منطقه عمل کند و به هر نتیجه و جمع بندی که میرسند اجرایی شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11112

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: