جزیره کیش میزبان بیش از ۲۰۰ هزار مسافر ورودی در ایام نوروز

گردشگران ورودی از مسیر هوایی و دریایی به جزیره کیش از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا پایان روز شنبه ۱۲ فروردین امسال؛ ۲۰۰هزار و ۵۰ نفر در ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی به ثبت رسیده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش، از مجموع ورودی ۲۰۰هزار و ۵۰ مسافر به جزیره؛ تعداد ۱۱۹ هزار و ۷۰۷ نفر با تردد ۸۸۰ پرواز از مسیر هوایی و تعداد ۸۵ هزار و ۳۴۳ نفر با تردد ۹۸ شناور از مسیر دریایی به جزیره کیش سفر کردند.

بنابراین گزارش از مجموع ۱۹۰ هزار و۵۴۴ نفر مسافر خروجی؛ تعداد ۱۰۹ هزار و ۴۲۶ نفر با تردد ۸۹۰ پرواز به کیش سفر کردند و در مسیر دریایی نیز ۸۱ هزار و ۱۱۸ نفر با تردد ۹۰ شناور جزیره کیش را به مقصد بنادر چارک و آفتاب  ترک کردند.

همچنین در این بازه زمانی با تعداد تردد ۵۱۷ شناور لندینگ کرافت به مقصد جزیره کیش تعداد ۱۹ هزار و ۶۴۲ دستگاه خودرو وارد این منطقه شده که با تردد ۱۳۱ شناور لندینگ کرافت تعداد ۱۸ هزار و ۵۲۹ دستگاه خودروی سواری از جزیره کیش خارج شده است.

بر اساس آمار ارائه شده؛ در اسکان نوروزی کیش «کمپ های چادری مصلی ـ خانوادگی، المپیک ـ مجردی، جانبازان و ایثارگران» از ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین امسال؛ با اشغال ۱۲ هزار و ۹۳ چادر به تعداد ۴۷ هزار و ۹۸ نفر شب، خدمات نوروزی ارائه داده است.

شیفت های شبانه روزی حفاظت فیزیکی و حراست برای حفظ امنیت و پذیرش ۲۴ ساعته گردشگران، استقرار پایگاه های هلال احمر و آتش نشانی و … از جمله خدمات ارائه شده به مسافرانی نورزی مستقر در کمپ های چادری است.

تمام ملزومات جهت رفاه حال مسافران و گردشگران، از جمله حمام و سرویس بهداشتی تا جایگاه های شارژ تلفن همراه و ایجاد امنیت و آرامش در کمپ های متاهلی و مجردی، کمپ های خانواده ایثار گران و جانبازان فراهم شده است.

آمارهای ارائه شده از سوی ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی، بیانگر استقبال گسترده گردشگران از مراکز ورزشی و تفریحات دریایی جزیره کیش است که «کلوپ های غواصی و تفریحات دریایی» با پذیرش۱۰۷ هزار و ۴۱۶ نفر بیشترین ارائه خدمات به مسافران نوروزی را در این حوزه  به خود اختصاص دادند.

شناورهای تندرو و کف شیشه ای نیز در این بازه زمانی میزبان ۸۷ هزار و ۵۵۳ نفر از مهمانان نوروزی بودند.

ایستگاه های دوچرخه سواری سطح شهر و ایستگاه های دوچرخه سواری مستقر در هتل ها با پذیرش ۱۶۹هزار و ۶۰۳ نفر میزبان گردشگران از اقصی نقاط کشور بودند.

همچنین «پلاژ های بانوان و آقایان با پذیرش ۳۱ هزار و ۲۳۱ نفر، در بخش استخر با ارائه خدمات به ۴ هزار و ۴۴۹ نفر، استفاده ۱۰۷ نفر از زمین های تنیس و ارائه خدمات به ۶۳ نفر در زمین سوارکاری» از جمله خدمات نوروزی پیش بینی شده در این ایام بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10195

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: