پیغامی مطرح کرد؛

توسعه دیپلماسی اقتصادی شرط جهش سرمایه گذاری و صادرات در جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر اینکه توسعه روابط بین الملل در حوزه دیپلماسی اقتصادی است، گفت: همسو با بازاریابی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد، باید ظرفیت ها و زیرساخت ها برای حضور سرمایه گذاران واقعی نیز فراهم شود.

عادل پیغامی در ستاد جهش سرمایه گذاری و صادرات مناطق آزاد در قشم، اظهار کرد: خوشبختانه طی ماه های گذشته قشم با استقبال خوبی از جانب سرمایه گذاران مواجه شده و امیدواری برای گشایش اقتصادی و سرمایه گذاری ایجاد شده است.
پیغامی با تاکید بر اینکه در قشم شاهد بیماری هلندی در حوزه زمین هستیم، ادامه داد: در دوره های گذشته با فروش زمین تامین مالی هزینه های جاری منطقه آزاد قشم صورت می گرفت، اما در ماه های گذشته برنامه ریزی های جدیدی جهت ایجاد تنوع در حوزه تامین مالی در حال انجام است.
وی تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدوار هستیم که تا پایان سال بتوانیم اقتصاد سازمان و جزیره بدون فروش زمین به عنوان منبع درآمدزایی (جز در موارد ضروری و مورد نیاز مردم) اداره نماییم.
به گفته پیغامی؛ از ابتدای سال جاری درآمد حاصل از صادرات محصولات تولید شده در سطح جزیره به بیش از ۱۲۰ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد رشد نشان می دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: برای ایجاد جهش در حوزه جذب سرمایه گذاری و همچنین افزایش صادرات نیازمند توسعه روابط بین الملل همسو با دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم و تسهیل فرآیند اخذ مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف هستیم.
پیغامی گفت: توسعه روابط بین الملل با هدف معرفی بهتر توانمندی ها و فرصت های منطقه آزاد قشم در معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری قشم به عنوان یک اولویت باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی در پایان با اشاره به تفاوت های جغرافیای انسانی در جزیره قشم نسبت به سایر مناطق آزاد کشور، تصریح کرد: قشم از نظر ترکیب جمعیتی، فرهنگی دارای ویژگی هایی است که در حوزه توسعه اجتماعی و فرهنگی و شیوه ارتباط با جامعه محلی دارای اهمیت است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11540

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: