با حضور مشاور وزیر ارتباطات در نشست فناوری اطلاعات روسیه؛

وضعیت فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور تشریح شد

باحضور مشاور وزیر ارتباطات در نشست فناوری اطلاعات روسیه، فرصت های همکاری و سرمایه گذاری با کشورهای بریکس و اعضای پیمان شانگهای تشریح شد.

 چهاردهمین نشست فناوری اطلاعات (IT-Forum) روسیه که همه ساله به میزبانی استان خانتی مانسیسک برگزار می شود، امسال نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ و ۱۷ خردادماه (۶ و ۷ ژوئن ۲۰۲۳) برگزار شد که در این نشست، اکبر قنبرپور، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران حضور داشت.

قنبرپور در مراسم افتتاحیه و در نشست نمایندگان دولتی حاضر در رویداد، به تشریح وضعیت فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در کشور پرداخت و از سهم ۷.۴ درصدی اقتصاد دیجیتال از GDP کشور که تا پایان سال ۱۴۰۴ به ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت سخن گفت.
وی همچنین وضعیت نفوذ اینترنت در ایران، وضعیت نفوذ موبایل و تلفن ثابت و آخرین وضعیت اینترنت روستایی در ایران را برای شرکت کنندگان تشریح کرد.

مشاور وزیر ارتباطات و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ضمن برشمردن پروژه های بزرگ در حال اجرا در کشور مانند اجرای فیبر نوری منازل و کسب و کارها، توسعه اینترنت روستایی، پنجره واحد خدمات هوشمند دولت، فیبرکشی در اعماق دریا و اتصال جزایر ایرانی به سرزمین اصلی، زمینه های همکاری و مشارکت سایر کشورها در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و همچنین فرصت های سرمایه گذاری و انتقال فناوری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام را برای نمایندگان بیش از ۲۰ کشور دنیا به اشتراک گذاشت.

انتقال فناوری و تولید مشترک تجهیزات شبکه و مخابراتی، کمک به تزانزیت کالای پستی و لجستیکی روسی از طریق فرودگاه بین المللی پیام، تحقیق و توسعه و تولید گوشی تلفن همراه، میزبانی از داده های روسی در قطب مرکز داده پیام، تولید خودروهای متصل و برقی، فیبرکشی دریایی در راستای اتصال کریدور شمال ـ جنوب و ایجاد منطقه ویژه مشترک از جمله فرصت های همکاری و سرمایه گذاری ارائه شده در این رویداد بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10969

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: