عبدالملکی: برنامه ریزی برای افزایش دو میلیون نفری گردشگر در مناطق آزاد

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزادتجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی بااشاره به ظرفیت های منحصر بفرد گردشگری مناطق آزاد اعلام کرد: یکی از برنامه های آینده ما در این حوزه افزایش دو میلیون نفری گردشگر به ظرفیت فعلی دراین مناطق است .

حجت الله عبدالملکی در آیین امضای تفاهم‌نامۀ همکاری بین دبیرخانۀ شورایعالی مناطق آزاد تجاری‌ ـ صنعتی و ویژۀ اقتصادی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، افزود: به این منظور علاوه بر توسعه زیرساخت های گردشگری مناطق آزاد قرار است اعتبار و تسهیلاتی فراهم کنیم که همه اقشار بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و تفاهم نامه امروز نیز در همین راستاست .
وی گفت: وقتی گردشگر به مناطق آزاد سفر کند علاوه بر تفریح و پرکردن اوقات فراغت همچنین با فعالیت های اقتصادی و عمرانی دراین مناطق نیز آشنا خواهد شد زیرا هم اکنون کارهای بزرگی در حوزه عمرانی و اقتصادی در این مناطق درحال انجام است .
دبیر شورایعالی مناطق آزادتجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: براساس این تفاهم نامه سفر کارت طراحی خواهد شد که قابلیت های ویژه مانند تخفیف در استفاده از امکانات در مناطق آزاد اعمال شود .
عبدالملکی، ارائه تسهیلات به گردشگران را در راستای سیاست مردمی کردن مناطق آزاد توصیف کرد و گفت: یکی از سیاست های دبیرخانه آنست که منافع مناطق آزاد به همه مردم ایران برسد.
مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه وسعت مناطق آزاد ۷۴۰ هزار هکتار است و ۷۰ درصد کل ترانزیت دریایی از طریق مناطق آزاد انجام می شود افزود: توسعه گردشگری در چارچوب مردمی سازی بسیار مهم است و حتما پیگیری خواهد شد .
ارائۀ مشاوره و خدمات مربوط به دریافت انواع تسهیلات قرض‌الحسنه توسط کسب‌وکار‌های فعال در حوزۀ گردشگری و مسافرتی در مناطق آزاد و طراحی و صدور انواع کارت های بانکی و سفرکارت بانکی مورد نیاز سازمان ها از جمله موارد تفاهم شده بین مناطق آزاد و بانک قرض الحسنه مهر ایران است .

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9909

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: