برپایی موزه بازار دِمِستان به منظور ارائه دست ساخته های بومی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، از برپایی موزه بازار دِمِستان به منظور ارائه صنایع دستی و دست ساخته های بومی جزیره خبر داد.

ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: این موزه بازار به منظور حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی، توسعه کارآفرینی و پاسداشت میراث هنری راه اندازی شده است.
زارعی ادامه داد: این بازارچه جنب قلعه تاریخی قشم (قلعه پرتغالی ها) در قالب ۳۰ غرفه طراحی و ساخته شده است و همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شروع به کار می کند.
به گفته وی، قبل از راه‌اندازی موزه بازار فراخوان شرکت در این رویداد بین فعالان و بانوان صنایع دستی داده شد و مورد استقبال گسترده فعالان این حوزه قرار گرفت.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در آغاز کار بنا بود، مدت زمان برپایی موزه بازار دمستان از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفند باشد، اما با توجه به استقبال بانوان قشمی برای ارائه دست ساخته های بومی در این مکان پیش بینی می شود مدت زمان برگزاری آن تا بعد از تعطیلات نوروز تمدید شود.
بنابراین گزارش، موزه بازار دمستان به همت مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و با مشارکت شهرداری قشم برپا شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9708

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: