در دیدار رییس کمیته توسعه و گردشگری اقلیم کردستان عراق از غرفه سازمان منطقه آزاد قشم مطرح شد؛

برقراری خط پروازی مستقیم از سلیمانیه به قشم

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از امکان برقراری خط پروازی مستقیم سلیمانیه ـ قشم با هدف تبادل گردشگر بین دو کشور خبر داد.

ابراهیم رستم گورانی، با اشاره به بازدید امل جلال، رییس کمیته توسعه و گردشگری اقلیم کردستان عراق با حضور حجت الله عبدالملکی، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور از غرفه منطقه آزاد قشم در نمایشگاه بین المللی سلیمانیه گفت: در این دیدار، ظرفیت‌های قشم در حوزه زیرساخت‌ها، اماکن اقامتی، توریسم درمانی، ژئوتوریسم، صنایع دستی، روستاها، شهرها و مجتمع‌های تجاری معرفی شد.

گورانی ادامه داد: باتوجه به استقبال هیات بازدید کننده از ظرفیت‌های جزیره، پیشنهاد برقراری خط مستقیمی از سلیمانیه به قشم به منظور تبادل آسان گردشگران بین دو منطقه، ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

به گفته وی، از دستاوردهای دیگر این دیدار، پیشنهاد استقرار دفاتری به نمایندگی از تمامی مناطق آزاد کشورمان در شهر سلیمانیه به منظور تسهیلگری در این حوزه از سوی رییس کمیته توسعه و گردشگری اقلیم کردستان عراق بود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از همکاری و حمایت دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور تاکید کرد: حضور و معرفی خوب فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد بدون حمایت دبیر شورایعالی مناطق آزاد امکان پذیر نبود.

یادآور می شود، نمایشگاه بین المللی سلیمانیه کشور عراق که یکی از بزرگ تمرین رویدادهای خاورمیانه در حوزه گردشگری محسوب می شود، روز ۲۶ مردادماه ۱۴۰۲ افتتاح شد و تا ۲۹ مردادماه ادامه دارد.

این نمایشگاه قصد دارد جاذبه های تاریخی، گردشگری و صنایع دستی به همراه فرصت‌های سرمایه گذاری این حوزه را به علاقمندان و سرمایه گذاران در منطقه خاورمیانه معرفی کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11746

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: