علامه مطرح کرد:

استقبال کشورهای همسایه جنوبی ایران برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر‌پارسیان گفت: کشورهای همسایه جنوبی خلیج فارس برای سرمایه گذاری در ایران به خصوص منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ابراز تمایل دارند.

 علی اصغر علامه در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و تجلیل از صنعت کاران و معدن کاران استان که با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان، مهدی برادران معاون امور صنایع وزیر صمت، جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران استان هرمزگان، برگزار شد، افزود: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پس از ۱۴ سال رکود، امروز به عنوان دروازه تجاری اقتصادی استان هرمزگان و همجوار با پایتخت انرژی ایران پارس جنوبی به شمار می‌آید.

علامه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با یک جهش اقتصادی، امروز مورد توجه تمام فعالان اقتصادی کشور قرار گرفته و به جایگاه واقعی است، اظهار داشت: با حمایت‌های استاندار، نمایندگان مجلس و سازمان ایمیدرو در حوزه زیر ساخت ۴۰ پروژه زیر ساختی و حوزه سرمایه گذاری ۲۰ قرارداد و تفاهم نامه تکمیل و به امضا رسیده است.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر چهار پست اسکله راه اندازی و به بهره برداری رسیده است، بیان داشت: دو میلیون تن صادرات و واردات در شرایطی که در حال ساخت و ساز بوده ایم انجام داده ایم.

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، بیش از ۱۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در حوزه‌های پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن در این منطقه ویژه اقتصادی جذب شده است.

علامه با بیان اینکه در سال اخیر و گسترش فناوری‌ها مفهوم توسعه در مدل‌های نوین در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دنبال می‌شد گفت: فناوری‌ها اکنون در اقتصاد جهانی جایگاه خود را پیدا و با اقتصاد صنعت گره خورده اند، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در مقایسه ملی و کلاس جهانی حرکت خود را آغاز و در مسیر توسعه پایدار قرار دارد.

وی، اقتصاد دریا محور را یکی از موضوعات جذاب برای سرمایه‌گذاران و مدیران در سراسر دنیا خواند و بیان داشت: مناطق ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم در جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که امروز در غرب هرمزگان در دل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در کنار سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس بندری رو به پیشرفت روزهای پوست اندازی خود را می‌گذراند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه پارسیان در مسیر کوریدور شمال به جنوب قرار دارد، عنوان کرد: در صدد آن هستیم که منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و بندر پارسیان را به منطقه ای موفق در زمینه صادرات کالاهای صنعتی و معدنی و صنایع پایین دستی پتروشیمی تبدیل شود.
علامه اظهارداشت: پس از افزایش ارتباطات بین‌المللی ایران با کشورهای همسایه به خصوص همسایگان جنوبی ایران، این کشورها تمایل زیادی برای حضور در ایران به خصوص جنوب کشور و پارسیان دارند.

وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که در مرحله مطالعاتی و نزدیک به اجرا قرار دارد این است که در تلاش هستیم با دعوت ملی و حتی بین المللی از تجار و فعالان تولیدکنندگان سنگ‌های قیمتی نخستین بازارگاه سنگ‌های زینتی را در این منطقه صنعتی ایجاد کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه این منطقه ویژه اقتصادی نسبت به سایر مناطق ویژه اقتصادی کشور یک تفاوت دارد افزود: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در کنار صنایع سنگین و بندر بزرگ پارسیان یک منطقه گردشگری تعریف شده است که می‌تواند بازارگاه سنگ‌های زینتی همچون یاقوت و فیروزه محصولات در استاندارد جهانی تولید کند و به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شود.

علامه افزود: اگر می‌خواهیم تولید که تاکید مقام معظم رهبری در سالیان اخیر و همچنین دغدغه دولت است محقق شود باید نگاه‌ها به حوزه صنعت، تولید و کارآفرین چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داشته باشد. اگر سرمایه گذاران متوجه شوند که دولت و مسئولین در کنار آنان و دغدغه رفع مشکل آنان دارند با تمام وجود با همه مشکلات به کار خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: باید هزینه تولید را کاهش و حال که اقتصاد ایران از حالت رکورد خارج شده است و رشد مثبت اقتصادی را تجربه می‌کند تلاش کنیم با همه توان این راه ادامه یابد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11272

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: