صادرات منطقه آزاد ماکو در دولت به ۴۲۰ میلیون دلار رسید

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ از سال ۱۴۰۰ تا کنون قریب به ۴۲۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی از منطقه آزاد ماکو انجام شده است.

فریدون فدایی دولت در حاشیه نمایشگاه «روایت خدمت، وعده وفا» به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه در همین مدت قریب به ۱۰۵ هزار میلیارد ریال صادرات به سرزمین اصلی از منطقه آزاد ماکو صورت گرفته است افزود: در دولت مردمی، ۱۲ هزار و ۳۶۲ میلیون دلار صادرات از مسیر منطقه آزاد ماکو با احتساب گاز صادراتی انجام گرفته است.

فدایی دولت تصریح کرد: ۴۵۵۷ میلیون دلار در سال ۱۴۰۰، ۶۳۱۴ میلیون دلار در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۹۱ میلیون دلار در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ صادرات از مسیر منطقه آزاد ماکو به خارج از کشور انجام پذیرفته است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۷۶/۶ میلیون دلار صادرات کالا و خدمات تولیدی به خارج از کشور صورت گرفته افزود: در همین سال ۵۹ میلیون دلار نیز صادرات مجدد به خارج از کشور صورت گرفته است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ نیز ۲۳۴ میلیون دلار صادرات کالا و خدمات و ۲۸ میلیون دلار صادرات مجدد داشتیم.

فدایی دولت بیان داشت:‌ در سه ماهه اول سال جاری نیز ۱۴/۲ میلیون دلار صادرات غیرنفتی و ۳ میلیون دلار صادرات مجدد از منطقه آزاد ماکو انجام گرفته است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11933

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: