دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

شرایط برای حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان مهیا است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان از زیرساخت‌های خوبی برای ایجاد یک شهر پایدار برخوردار و فضا نیز برای حضور سرمایه‌گذاران مهیاست.

حجت الله عبدالملکی در جریان بازدید از موکب ایستگاه اول راه کربلا در منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان با اشاره به نقش مناطق ویژه اقتصادی در تحول اقتصاد کشور افزود: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران تحت نظریه اقتصاد مقاومتی طراحی شدند و کار می‌کنند. وظیفه اصلی آن‌ها کمک به اقتصاد ملی، تولید ملی، تجارت کشور، جذب گردشگر و جذب سرمایه داخلی و خارجی برای توسعه کشور است.

وی با اشاره به نقش مناطق ویژه اقتصادی در تحول اقتصاد کشور تصریح کرد: فلسفه وجودی مناطق آزاد در دولت سیزدهم، گام برداشتن براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

عبدالملکی همچنین در بازدید از موکب ایستگاه اول کربلا با نمایندگان ۲۰۰ خادم داوطلب و بسیجی این موکب که به صورت ۲۴ ساعته از دوم شهریورماه خدمت رسانی به زوار زمینی عازم کربلای معلی را آغاز کرده اند دیدار و گفتگو کرد.

وی در بازدید از این موکب گفت: برقراری چنین موکبی در شروع مسیر زمینی کربلا در داخل کشور بسیار جالب توجه است. منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان ۵ سال است متولی این موکب هستند و به زائرین خدمت رسانی می‌کنند.

مشاور رئیس جمهور افزود: در این منطقه ویژه اقتصادی هر شب به طور میانگین به بیست هزار نفر از زائران حسینی خدمات متنوع فرهنگی، رفاهی ارائه می‌دهند که این سعادت بزرگی است. در این منطقه ویژه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اربعین را یک جا می‌بینیم.

عبدالملکی همچنین در خصوص منطقه ویژه اقتصادی سرزمین ایرانیان نیز گفت: در این منطقه ویژه اقتصادی، زیرساخت‌های بسیار خوبی فراهم شده که این ظرفیت می‌تواند جهش اقتصادی خوبی را در نزدیکی پایتخت در حوزه تجارت، گردشگری، ورزش و حوزه‌های دیگر رقم بزند.

وی افزود: وجود چنین منطقه ویژه اقتصادی در آزاد راه تهران ـ ساوه، فضای متفاوتی ایجاد کرده و اقدامات بزرگی در این منطقه صورت گرفته که بخش زیادی از این اقدامات در زیرزمین یا کف زمین انجام شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهارداشت: این منطقه ویژه اقتصادی از زیرساخت‌های بسیار خوبی برای ایجاد یک شهر پایدار برخوردار است. فضا برای حضور سرمایه‌گذاران مهیا است، همکاران این منطقه به خوبی توانستند از امکاناتی که در اختیارشان قرار گرفته است به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11983

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: