آغاز دوره جدید سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان

۴ سند همکاری در جریان سفر سلطان عمان به جمهوری اسلامی ایران میان مقامات دو کشور امضا شد.

در جریان سفر رسمی هیثم بن طارق آل سعید سلطان عمان به جمهوری اسلامی ایران، مقامات دو کشور ۴ سند در حوزه همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، همکاری در مناطق آزاد و همکاری در حوزه انرژی امضا کردند.

وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی و دبیرکل شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی از طرف ایران و وزرای انرژی، اقتصاد و تجارت عمان اسناد همکاری‌های مشترک دو کشور را امضا کردند.

همچنین سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مذاکرات سفر سلطان عمان و هیات همراه به ایران گفت: توافق ما با همتایان عمانی این است که علاوه بر تکمیل روابط تجاری خود، وارد دوره سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین دو کشور شویم و پیوند اقتصادی ماندگارتری را در بلند مدت ایجاد کنیم.

او با اشاره به منافعی که این دوره جدید روابط اقتصادی برای تولیدکنندگان به همراه خواهد داشت گفت: با توجه به ظرفیت سرمایه انسانی، تکنولوژی و فناوری‌های بالایی که شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی دارند و از آن طرف هم تقاضای تولید محصولات چه در حوزه نفت و گاز و سایر تولیدات دانش‌بنیان امیدواریم که دوره جدید سرمایه‌گذاری مشترک فصل نوینی از روابط اقتصادی دو کشور را شکل دهد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10847

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: