مشاور رئیس جمهور خبر داد:

۱۵۰ بسته سرمایه گذاری جدید در نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ۱۵۰ بسته سرمایه گذاری جدید مناطق آزاد و ویژه اقتصادى در دومین نمایشگاه اوراسیا رونمایی می شود که در اینصورت تعداد بسته های سرمایه گذاری به ۱۰۰۰ بسته میرسد.

حجت اله عبدالملکی در نشست بررسی تقاضاهای سرمایه گذاری از ابتدای سال تا کنون در منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه ماموریت اصلی ما جذب سرمایه گذاری است افزود: ما ۶ وظیفه اصلی بر اساس اسناد بالادستی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی داریم که ریشه همه آنها تولید و سرمایه گذاری است.

عبدالملکى با بیان اینکه امسال تمرکز ما جهش در سرمایه گذاری بود افزود: علیرغم اینکه  جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادى در سطح ملی در حوزه سرمایه کذاری ممتاز است ولی هنوز بیش از ۱۰ درصد ظرفیت مناطق برای سرمایه گذاری استفاده نشده است .

وى اظهارداشت: یک سوم صادرات غیرنفتی کشور از این مناطق انجام مى شود، ۲۵۰۰ شرکت در این مناطق مستقرند و بیش از ۷۰ درصد ترانزیت کشور از این مناطق صورت مى گیرد.

مشاور رئیس جمهور با اشاره به اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادى کشور، حدود ۱۰ درصد اقتصاد ایران هستند، گفت: با توجه به پتانسیلى که در این مناطق وجود دارد میتوانیم با سرمایه گذارى صحیح به ۳۰ تا ۴۰ درصد اقتصاد ایران برسیم.

عبدالملکى در ادامه از رونمایى ۱۰۰۰ بسته سرمایه گذارى در مناطق آزاد و ویژه اقتصادى خبر داد و افزود: همزمان با برگزارى نمایشگاه تخصصى اوراسیا که از ۱۳ تا ۱۶ آذرماه در مرکز نمایشگاه بین المللى تهران برگزار مى شود از  ۱۵۰ بسته سرمایه گذارى دیگر به ارزش ۱۷ میلیارد دلار معرفى خواهد شد.

وى اضافه کرد: با عرضه بسته های سرمایه گذاری در نمایشگاه ها و فضاهای اطلاع رسانی، حدود ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور شکل گرفته است.

دبیر شورایعالى مناطق آزاد و ویژه اقتصادى گفت: امسال ۵ نمایشگاه خارجی در  کشورهاى ارمنستان، چین، روسیه  و ۲ نمایشگاه در کردستان عراق برگزار شد و یک رویداد بین المللی هم در هند برای روزهای آینده برنامه ریزی شده است.

عبدالملکى در پایان افزود: تمام تلاش ما این است تا پایان سال این سرمایه گذاری ها به عقد قرارداد و آغاز اجرای طرح منجر شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=12811

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: