چابهار قطب جدید صنعت فولاد کشور

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از فراهم شدن مقدمات جذب ۸۰۸ میلیون دلار سرمایه برای فعالیت در عرصه صنایع سنگین و فولاد خبر داد.

 محمد هدایی با اعلام این خبر گفت: ماه های پایانی سال ۱۴۰۱، حوزه اقتصادی این منطقه آزاد با جذب حدود ۸۰۸ میلیون دلار سرمایه تنها در حوزه صنایع سنگین، نویدبخش آینده ای توسعه محور برای مردم چابهار باشد.

هدایی ادامه داد: با مذاکرات انجام شده، مقدمات جذب بیش از ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم یک شرکت کنسرسیومی با ۸۰ درصد سرمایه گذاری خارجی و ۲۰ درصد سرمایه گذاری داخلی در صنعت فولاد فراهم شده است.

وی اظهار امیدواری نمود تا با طی مراحل پایانی این مذاکرات در نیمه نخست سال جدید مراحل اجرایی این پروژه ملی در شهریور ماه آغاز گردد و ی تاکید کرد: با راه اندازی این پروژه برای ۱۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، اجرای این پروژه را منشا تحولی در GDP کشور خواند و گفت: با بهره برداری از این پروژه، ظرفیت تولید فولاد کشور ۳.۵ میلیون تن افزایش می یابد که روی شاخص GDP کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت.

هدایی افزود: برنامه ریزی های لازم جهت تربیت نیرو متخصص در منطقه آزاد چابهار صورت گرفته تا نیاز های پروژه های فولاد و پتروشیمی در حال احداث، به صورت حداکثری از نیرو های بومی تامین شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10260

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: