همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در حوزه اقتصاد دیجیتال کیش

در نشست مشترک مسئولان حوزه های فناوری اطلاعات و هوشمند سازی کیش با مسئولان نظام صنفی رایانه ای کشور، زمینه های همکاری طرفین در حوزه اقتصاد دیجیتال بررسی شد.

محمودرضا طهماسب پور مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان در این نشست؛ ضمن تشریح دستاورد های اخیر سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ایجاد زیرساخت های هوشمند سازی گفت: تدوین نقشه راه هوشمند سازی، تکمیل شبکه زیرساخت فیبر نوری کیش به طول ۱۳۰ کیلومتر، سامانه های هوشمند حمل و نقل، رویدادها، سرمایه گذاری، جشنواره ماه عسل و ایجاد پایلوت نسل جدید خدمات ارتباطات سیار بخشی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان برای دستیابی به اهداف تکلیف شده از سوی دبیرخانه شورای عالی و اجرای مسئولیت های هوشمند سازی مناطق آزاد است.

علی قدمیاری مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه هوشمند سازی نیز ضمن تقدیر از سعید پورزادی، با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته و نقشه راه رونمایی شده بیان داشت: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان بزرگترین تشکل منسجم و تخصصی حوزه فناوری اطلاعات، دارای سبقه بالایی است و ما با نمایندگان این سازمان برای آشنایی و اطلاع از چگونگی فعالیت ها و طرح های حوزه هوشمند سازی و فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش نشستی برگزار شده است تا با رعایت چارچوب قوانین در حوزه سرمایه گذاری فناوری اطلاعات و ارتباطات همچنین موضوعات آموزشی و مشاوره با سازمان همکاری کنند.

وی افزود: بی شک از تجربیات و پیشنهادات ارزشمند سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برای توسعه حوزه هوشمندسازی استفاده خواهد گردید.

همچنین حسین اسلامی رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه هوشمند سازی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: استان تهران بالغ بر ۸ هزار عضو در نظام صنفی دارد که شرکت ها و مشاوران را در بر می گیرد، در همین راستا سال گذشته طی مکاتبه با سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه هوشمند سازی مقرر شد همکاری های لازم انجام پذیرد.

صادق فرامرزی دبیر کل سازمان صنفی رایانه ای کشور و کشاورز جمشیدیان دبیر نظام صنفی رایانه ای استان تهران وی نوع نگاه منطقه آزاد کیش به حوزه هوشمند سازی و اقتصاد دیجیتال را متفاوت بر شمرد و عنوان کرد: اقتصاد دیجیتال جایی می تواند درخشش داشته باشد که دارای رگولاتوری مقتدر و تسهیلگر باشد و باید در نظر داشت که در فضای ابهام و نگرانی رشد نمی کند.

اسلامی افزود: گره خوردن اقتصاد دیجیتال با مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد کیش خوش یمن است و آینده درخشانی خواهد داشت بر همین اساس با ارائه و تبادل پیشنهادات اولیه، آماده ایم تا از ظرفیت سرمایه گذاری و دانشی نظام صنفی استفاده کنیم و جزیره کیش نیز به صورت متقابل همکاری کند تا تحولی بزرگ را رقم بزنیم.

رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با ابراز خرسندی از شکل گیری همکاری های مشترک بین سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و سازمان منطقه آزاد کیش گفت: همیاری و مساعدت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کمال افتخار و مسرت را به همراهدارد و موجب می شود تابه سرعت، برگ زرینی در حوزه هوشمند سازی رقم بزنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امید دارم که این همکاری ها علاوه بر شناخت هر چه بیشتر ظرفیت های هر دو طرف، منجر به رویدادی مشترک در چند ماه آتی شود.

لازم به ذکر است در این جلسه ظرفیت های کیش برای بهره گیری بخش خصوصی در حوزه نمایشگاهی و انجام پروژه های هوشمند سازی، فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح شد، تا از طریق سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور این همکاری ها شکل گیرد، همچنین مقرر شد در قالب جلسات و نشست های مشترک و کارشناسی های لازم، تفاهم نامه همکاری منعقد شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9731

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: