نقشه راه اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند ترسیم می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بر ترسیم یک نقشه راه میان اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد.

 پنجمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خرمشهر در دوره دهم با حضور علی زارعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، همچنین رییس، نواب و اعضاء در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار شد.

پیش از این نشست، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در بازدید از ساختمان اتاق بازرگانی خرمشهر، از نحوه فعالیت نهاد مستقل کسب اطلاع کرد و توضیحاتی در این خصوص از سوی رئیس این نهاد مستقل اقتصادی ارائه شد.
در این نشست، ارائه پیشنهادات واردات کالا از گمرک خرمشهر، دریافت پیشنهاد واردات کالا با کارت شهروندی از مرز شلمچه و ارائه برنامه‌های آموزشی عام المنفعه در جهت ایجاد تخصص در نسل جوان در دستور جلسه قرار گرفت.
علی زارعی، در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) بیان کرد: وجود دو اتاق بازرگانی در منطقه، پتانسیل بسیار بالایی است که سایر مناطق آزاد از آن بی‌بهره هستند، اما باید آسیب شناسی لازم صورت پذیرد که چرا با وجود چنین پتانسیلی، چرا این منطقه به توسعه اقتصادی لازم دست نیافته است.
زارعی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با فعالیت اعضاء در دوره جدید مدیریتی اتاق بازرگانی خرمشهر، شاهد یک فصل جدید و شکوفایی تجاری در منطقه، تصریح کرد: لزوم ترسیم یک نقشه راه میان اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند احساس می‌شود تا بتوان بر اساس آن در زمینه‌های مختلف، برنامه‌های هدفمند تبیین کرد.
وی، تاکید کرد: حضور سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و بخش تولید منطقه در نمایشگاه‌های اقتصادی مختلف، می‌تواند در معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادرات محور منطقه در کشور و فرای مرزها، کارگر باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، با تاکید بر اهتمام دولت برای حل معلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: دغدغه همه ارکان دولت برچیدن موانع در مسیر تجارت و توسعه اقتصادی است که امیدواریم با هم افزایی و همدلی در رفع مشکلات و معضلات اقتصادی منطقه، گام برداریم.
زارعی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت چهار نماینده منطقه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آینده نزدیک نشستی با حضور اعضای دو اتاق بازرگانی شهرهای و آبادان و خرمشهر و نمایندگان مجلس برگزار خواهیم کرد و موانع و مشکلات موجود را احصاء کرده و با یک تعامل جدی و تشکیل کارگروه‌های مختلف، نسبت به رفع دغدغه‌های تجار اهتمام ورزیده و حتی از ظرفیت‌های استانی برای حل مشکلات موجود بهره می‌جوییم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11572

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: