نشست هم اندیشی معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با بانوان هنرمند و کارآفرین کیش

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در دیدار با بانوان هنرمند و کارآفرین کیش بر حمایت های ویژه از زنان سرپرست خانواده و همچنین آموزش زوج های جوان در بحث های مهارتی سبک زندگی به دور از شعار زدگی تاکید کرد.

انسیه خزعلی روز شنبه (۲۰ اسفند) در دیدار با بانوان اقشار مختلف جزیره، خلا دادگاه خانواده را یکی از مسائل مهم کیش برشمرد و گفت: امیدوارم راه اندازی مجمع خیرین و کلینیک خانواده به عنوان یکی از برنامه های ضروری کیش در کوتاه مدت اجرایی شود.

خزعلی افزود: کلینیک خانواده باید در قالب مشاوره های حقوقی و در کنار آن روانشناسی باشد تا نیاز خانواده های کیش در این زمینه ها را بر طرف سازد.

وی اظهار داشت: اجرای بحث فرزند آوری به دلیل نبود بودجه و اعتبار لازم طبق مصوبات قانون، عملیاتی نشده است و امیدواریم سال آینده بحث بودجه در این زمینه بهبود یابد و امکان عملیاتی شدن بند های قانون جوانی جمعیت را اجرایی کنیم.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه افزود: در حال حاضر بسیاری از قوانین حامی زن و خانواده در کشور وجود دارد اما برای اجرای آن خلا اهرم های فشار و ضمانت های اجرایی وجود دارد، نیرو های اجرایی و وزارت خانه ها نیز باید ما را به عنوان بخش ستادی در اجرای موضوعات مد نظر برای زنان و خانواده یاری کنند.

خزعلی خاطر نشان کرد: یکی از وظایف ما، رصد و ارزیابی میزان اجرای قانون است، بنابراین در سال گذشته تلاش کردیم تا برای همه استان ها اعتباراتی را از مسئولیت های اجتماعی، برنامه و بودجه و ارگان های مختلف در خصوص مسئله زنان فراهم کنیم.

بررسی نیاز های زنان سرپرست خانوار، راه اندازی گردشگری و آموزش های آشپزی با بهره گیری از توان بانوان جزیره با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، پیگیری بیمه فعالان صنایع دستی، بررسی امکان ارائه تسهیلات به زنان کارآفرین و هنرمندان جزیره، اجرای برنامه های آموزش و پرورش برای والدین در خصوص آموزش سبک زندگی و هویت دختران به صورت پایلوت در کیش و ایجاد پارک ویژه بانوان جزیره و در اولویت قرار دادن مسائل ورزشی زنان از مسائل مهمی بود که در این نشست مطرح و بررسی شد.

بر اساس این گزارش پیشنهاداتی همچون ایجاد اتحادیه های تعاونی در ارتباط با مشاغل تخصصی خاص با توجه به شرایط کیش، ترویج فرهنگ های زیست محیطی و آموزش های مورد نیاز برای صیانت از محیط زیست جزیره، حمایت های ویژه از زنان سرپرست خانواده و زنان بد سرپرست، آموزش زوج های جوان و بحث های مهارتی سبک زندگی به دور از شعار زدگی برای ایجاد تحول در وضعیت زنان با پشتیبانی و تسهیلگری دولت نیز در دیدار انسیه خزعلی معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با بانوان جزیره مطرح شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10017

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: