عیسی فرهادی در نشست مشترک با رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

منطقه آزاد انزلی می تواند فاز قوی کشاورزی گیلان باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، در نشست مشترک با رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت: محل احداث این سردخانه و سورتینگ جانمایی و نقشه زمین برای پیشنهاد ارائه شده است، این سردخانه می تواند به نگهداری میوه کمک کند.

عیسی فرهادی با بیان اینکه با توسعه و تکمیل بندر کاسپین و اتصال آن به خط آهن سراسری منطقه آزاد انزلی به چند سردخانه نیاز دارد افزود: احداث سردخانه و سورتینگ در این منطقه آغاز شده است و این منطقه به دنبال جذب سرمایه گذار در سایر بخش های مرتبط با کشاورزی است.

فرهادی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی علاوه بر فعالیت تجاری، اقتصادی، گردشگری و بندری می تواند در بخش کشت گلخانه ای فعالیت داشته باشد و به همین منظور زمینهایی در وسعت ۱۰ و ۲۰ هکتاری برای توسعه کشت گلخانه ای در نظر گرفته و دنبال آن است که متقاضیانی که توان اجرایی آنها ظرف شش و هشت ماه به نتیجه می رسد را بکار گیرد .

وی اضافه کرد: زمینی ۲۴ هزار متر مربعی در لیجارکی با کاربری مسکونی برای تامین مسکن در نظر گرفته شده است که طی ۲ سال آینده ۶۰۰ واحد مسکونی بر ظرفیت مسکن منطقه آزاد انزلی اضافه کند .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: امسال ۲۰۰ هزار تن نهاده های کشاورزی از بندر کاسپین وارد کشور شده است و در مجموع حدود ۳۵ درصد روغن کشور از طریق این بندر تامین شده است که در صورت فزونی فعالیت بندر و راه اندازی راه آهن تحول عظیمی در سطح کشور را شاهد خواهیم بود .

فرهادی اضافه کرد: بندر کاسپین در کنار عملیات عمرانی ترخیص کالا، صادرات و واردات می تواند نیازهای جهاد کشاورزی را در حوزه غلات و نهاده های دامی و روغن تامین کند.

وی با اشاره بر اینکه منطقه آزاد انزلی آمادگی دارد به سیاست های جهاد کشاورزی در راستای تامین اهداف آن در برقراری امنیت غذایی کمک کند، گفت : ظرفیت منطقه آزاد انزلی در حوزه شیلاتی خالی است و از سرمایه گذارانی که توانایی تولید سالانه ۱۰ هزار تن آبزی در دریا دارند حمایت می کند.

**در حوزه امنیت غذایی همه دستگاه ها باید در کنار هم باشند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در حوزه امنیت غذایی همه دستگاه ها باید در کنار هم باشند گفت: همه دستگاه ها در بحث امنیت و اقتدار غذایی مسئولیت دارند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری کشاورزی از مسائل درجه یک کشور بشمار می رود لذا با توجه به بحران کم آبی در فلات مرکزی کشور از سرمایه گذاری که آماده اند برای حفظ اقتدار و امنیت غذایی کشور تلاش می کنند حمایت می کنیم.

صالح محمدی اضافه کرد: دنیا به سمت سرمایه گذاری در حوزه غذا و کشت گلخانه ای حرکت می کند و دوره های پیشرفته آب کشت و هوا کشت در طول سال این امکان را در اختیار تولید کننده قرار می دهد که در تمام فصول سال کشت کند و به پایداری سرزمینی و اقتصاد کشاورزی کمک کند.

محمدی تصریح کرد: حوزه پروتئین های استراتژیک مانند مرغ، گوشت قرمز، برنج و پیاز بسیار آسیب زاست و دشمن دنبال آن است که از این حوزه به ما آسیب وارد کند و ما در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. دشمن سفره های مردم را نشانه گرفته است تا کشاورزی را از عرصه خارج کند، باید تاکید کرد هرگونه فعالیت در حوزه کشاورزی نفع آن به مردم باز می گردد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9959

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: