معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با صدور حکمی سید منصور عظیم‌زاده اردبیلی را به عنوان معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان منصوب کرد.

 عادل پیغامی در آیین معارفه معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان، اظهار کرد: با همکاری و هم‌افزایی تمامی مدیریت‌ها و بخش‌های سازمان منطقه آزاد قشم امیدواریم شاهد رشد شاخص‌ها، افزایش بهره‌وری و تسهیل جذب سرمایه‌گذاری باشیم.

پیغامی ادامه داد: معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، مهمترین بازوی سازمان جهت انجام پروژه‌های زیرساختی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای در جزیره است.

وی، عملکرد حوزه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری را از مهمترین معیارهای سنجش موفقیت عملکرد سازمان دانست و افزود: با اجرای برنامه‌های جدید باید فضا برای جذب و توسعه سرمایه‌گذاری در جزیره قشم تسهیل شود.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ انجام برخی اصلاحات در ساختار و انجام چینش‌های جدید از مسائلی است که با هدف تسهیل فرآیندهای جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد رونق اقتصادی در منطقه باید مورد توجه قرار گیرد.

پیغامی با اشاره به اهمیت توسعه حوزه بین‌الملل و دیپلماسی اقتصادی در منطقه آزاد قشم، تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاری جدید با محوریت سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور و سرمایه‌گذاری خارجی باید مورد توجه ویژه معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم قرار گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: با نگاه به آینده و تغییرات پیش رو باید برنامه‌ای جامع جهت توسعه منطقه و افزایش بهره‌وری در حوزه‌های اقتصادی تدوین شود.

**سرمایه‌گذاری و اقتصاد، موتور پیشران جزیره قشم

معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم گفت: موتور پیشران توسعه قشم، حوزه‌های اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاری است.

محمد منصور عظیم‌زاده اردبیلی، ادامه داد: فرصت‌های بی‌نظیری در حوزه‌های اقتصادی جزیره وجود دارد که امیدواریم با همفکری و هم‌افزایی بخش‌های مختلف، برنامه جامعی با هدف ایجاد رونق در فضای تولید و اقتصادی و تسهیل سرمایه‌گذاری تهیه و تدوین شود.

عظیم‌زاده اردبیلی افزود: با رفع برخی مشکلات ناشی از دوگانگی حاکمیت در حوزه‌های اقتصادی، شرایط برای حل مسائل پیش روی سرمایه‌گذاران و به نتیجه رسیدن طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی در آینده فراهم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنایع فعال در جزیره جهت ایجاد رونق اقتصادی از اولویت‌هاست.

تلاش برای رضایتمندی فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران

سرپرست پیشین مدیریت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه گفت: طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی طی ماه‌های گذشته با هدف روانسازی فرآیندها و افزایش رضایتمندی فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران قشم انجام شده است.

مختار گرشاسبی، ادامه داد: آغاز رسمی عملیات بانکرینگ، توسعه صادرات و صادرات مجدد و مثبت شدن تراز تجاری منطقه آزاد قشم برای نخستین بار و همچنین برنامه‌ریزی برای ایجاد خط مستقیم کشتیرانی و پهلوگیری کشتی‌های تجاری بزرگ، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این مدت می‌باشد.

براساس این گزارش، محمد منصور عظیم‌زاده اردبیلی، دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم اقتصادی و دکتری روابط بین‌الملل است. مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل ارتباطات و نظارت مردمی سازمان تامین اجتماعی، عضو شورای عالی برنامه‌ریزی راهبردی سازمان تامین اجتماعی، عضو هیات مدیره صرافی بانک رفاه کارگران، مدیرکل برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد تهران شمال و مشاور اقتصادی مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی، بخشی از سوابق اجرایی طی دو دهه اخیر معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11345

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: