مدیریت هزینه‌ها و افزایش کارایی رویداد‌ها در دستور کار ستاد نوروزی کیش

دبیر کمیته پشتیبانی، آمار و اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ جزیره کیش، بر لزوم اهمیت تغییر ادبیات در حوزه مدیریت هزینه‌ها و ارتقاء سطح کارایی برنامه‌ها و رویداد‌های پیش بینی شده در راستای میزبانی شایسته و جلب رضایتمندی مهمانان نوروزی، تاکید کرد.

مهدی فتحعلی، صبح شنبه ۲۰ اسفند در برنامه زنده صبحگاهی «کیشانه» با حضور ثمره رشیدی مجری توانمند و فرهاد فرهادی تهیه کننده صدا و سیمای مرکز کیش، گفت: این کمیته در دو حوزه «نوروز و تقارون با ماه مبارک رمضان» با انجام برنامه ریزی هم زمان؛ نقش موثر و ر اهبردی در زمینه «بودجه، پشتیبانی و کارایی رویداد‌ها و برنامه های» پیش بینی شده در ایام نوروز دارد.

فتحعلی، الزمات «قبل از اجرای برنامه، در حال انجام و بعد از برنامه ها» را از وظایف مهم پشتیبانی این کمیته برشمرد و گفت: برنامه‌هایی که توسط حوزه‌های مرتبط در هر قالب اجرایی در دستور کار قرار می‌گیرد نیازمند ابزار اجرایی در کمیته پشتیبانی آمار و اطلاعات ستاد نوروزی است.

وی خاطر نشان کرد: با بهره گیری از تجارب فعالیت ستاد نوروزی در سنوات گذشته اقداماتی از جمله “آماده سازی محل اقامت، پذیرایی، حمل و نقل” برای برخی از مهمانان نوروزی به ویژه عوامل اجرایی برنامه‌های پیش بینی شده در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر کمیته پشتیبانی، آمار و اطلاعات ستاد نوروزی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: انتخاب و تنوع اجرای برنامه‌ها و رویداد‌های پیش بینی شده در ایام نوروز، بر عهده حوزه‌های مختلف سازمان منطقه آزاد کیش است.

فتحعلی در تکمیل سخنان خود، تاکید کرد: باید تصمیمات لازم در خصوص تغییر ادبیات جهت برگزاری برنامه‌ها و رویداد‌هایی که هزینه بر مطلق می‌باشد، اتخاذ شود.

به گفته وی، به جای پرداخت کل هزینه اجرای برنامه‌های پیش بینی شده در ایام نوروز می‌توان گام‌های موثری به سمت کاهش هزینه اجرای رویداد‌ها برداشت و این اقدام مهم می‌تواند درآمد زایی برای مجری رویداد نیز داشته باشد.

دبیر کمیته پشتیبانی، آمار و اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ جزیره کیش، افزود: سازمان منطقه آزاد کیش نقش حمایت معنوی و تسهیل کننده فرایند اجرای برنامه‌ها و رویداد‌ها در راستای میزبانی شایسته از مهمانان نوروزی را بر عهده دارد.

فتحعلی بیان داشت: معاونت توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش هیچ گونه دخالت و ارتباط کاری در برگزاری برنامه‌ها و رویداد‌ها ندارد مگر این که بودجه‌ای برای اجرای برنامه پیشنهادی تخصیص نیافته باشد.

به گفته وی، هیچ گونه ارتباط مستقیم بین برگزاری یک رویداد و گزارش عملکرد حوزه‌ها وجود ندارد و به عبارت دیگر صرف هزینه بیشتر از بودجه اختصاص یافته؛ گزارش عملکرد مثبتی را به دنبال نخواهد داشت.

دبیر کمیته پشتیبانی، آمار و اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ جزیره کیش، اظهار داشت: برنامه‌هایی که در فرایند اجرا قرار می‌گیرد؛ حوزه پشتیبانی در “کارایی برنامه” نقش مهمی را ایفا می‌کند و نظارت بر مدیریت هزینه‌ها از وظایف اصلی این کمیته محسوب می‌شود.

فتحعلی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: استفاده از ظرفیت بومیان جزیره کیش در برگزاری رویداد‌ها و صرفه جویی در هزینه‌ها نیز در راستای افزایش کارایی برنامه‌ها یکی از وظایف مهم کمیته پشتیبانی است و اثربخشی برنامه نیز از وظایف اصلی معاونت ها، نهاد‌ها و حوزه‌های دیگر می‌باشد.

لازم به ذکر است، بر اساس جدول زمان بندی شده؛ روسای کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر‌های نوروزی ۱۴۰۲ جهت ارائه برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در راستای میزبانی شایسته از مهمانان نوروزی در برنامه زنده صبحگاهی «کیشانه» شرکت می‌کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10021

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: