لزوم تسهیلگری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب و کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

در دیدار حجت الله عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در خصوص نقش و عملکرد مناطق آزاد در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور بحث و گفتگو شد.

 مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشرفت اقتصادی کشور تاثیر گذار هستند و باید حداکثر تسهیلگری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب و کار در این مناطق صورت گیرد.
در این دیدار ضمن اشاره به تفاهم نامه‌ای که اخیرا بین دبیرخانه شورایعالی و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد، طرفین ابراز رضایت کردند که این تفاهم نامه تسهیل‌گر شرایط صدور گواهی های مربوط به استاندارد برای واردات،  تولید و صادرات در این مناطق است.
همچنین طرفین توافق کردند به منظور بهبود عملکرد حوزه استاندارد مناطق آزاد، ابلاغیه هایی را جهت تسهیل امر استاندارد صادر نمایند.
در این نشست مقرر شد فرآیندهای مربوط به ارزیابی‌های استاندارد به نحوی اجرا شود که صادرکنندگان، تولیدکنندگان و تجار با سهولت بیشتر و کاهش هزینه بیانجامد.
حجت الله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در دوره جدید مدیریت سازمان ملی استاندارد ایران، همکاری این سازمان با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهبود یافته و موانعی که در گذشته وجود داشته برطرف شده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=12144

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: